Chytré ověřování, které chrání
vaše platby kartou

 • Nakupujte na internetu bezpečněji

  Chraňte své online nákupy kartou chytrým ověřením. Jedná se nový standard zabezpečení, který vychází z legislativy Evropské unie. K chytrému ověření budete potřebovat vždy svůj mobilní telefon.


  Online platby ověříte prostřednictvím autorizačního SMS kódu a tzv. E-PINu, který si musíte předem nastavit ve svém internetovém bankovnictví. Postup se dozvíte v sekci Často kladené dotazy níže.

 • Jak probíhá ověřování?

  Ověřování plateb kartou na internetu bude využívat technologii Mastercard® Identity Check, která analyzuje každou online platbu vaší kartou a rozhoduje, jestli je třeba ji ověřovat.


  Na stránce obchodníka budete vyzváni k zadání autorizačního SMS kódu a E-PINu. E-PIN bude možno nastavit v internetovém nebo mobilním bankovnictví v sekci platebních karet.

 • Využívám internetové bankovnictví

  Po spuštění služby bude potřeba nastavit E-PIN:


  1. 1. Přihlaste se do internetového bankovnictví.
  2. 2. Přejděte do záložky Karty - Přehled karet - Detail.
  3. 3. Klikněte na záložku Změnit E-PIN.
  4. 4. Zvolte si E-PIN pro potvrzení plateb na internetu a znovu ho potvrďte.
  5. 5. ​​​​​​​Ve chvíli, kdy budete při nákupu online přesměrováni na platební bránu obchodníka, stačí, když vyplníte zvolený E-PIN a potvrdíte autorizační SMS.


 • Často kladené dotazy

  Pokud nenajdete odpověď na svoji otázku níže, neváhejte nás kontaktovat na Klientském centru na telefonním čísle 222 010 222.

  ​​​​​​​Opravdu si musím toto ověření nastavit?

  Nová evropská legislativa vyžaduje použít vyšší úroveň ověření, která by online platby učinila ještě bezpečnější a působila jako prevence podvodů. Pokud nebudete mít nastavený E-PIN, tak bohužel nebudete moci nakupovat kartou online na internetu. Ujistěte se, že jste připraveni, a zkontrolujte si nastavení karet v internetovém bankovnictví.

  Jak a kde si nastavím E-PIN ve svém  internetovém bankovnictví?

  E-PIN si nastavíte po přihlášení do svého internetového bankovnictví v záložce Karty - Přehled karet - Detail.

  Jaký je rozdíl mezi PIN a E-PIN?

  PIN slouží k potvrzování plateb při výběrech z bankomatu a při platbách kartou v místě prodeje. E-PIN je pouze pro placení kartou na internetu.

  Může být PIN a E-PIN stejné číslo?

  Ano, tyto dva kódy jsou na sobě nezávislé a mohou být tedy shodné.