Chytré ověřování, které chrání
vaše platby kartou

 • Nakupujte na internetu bezpečněji

  Chraňte své online nákupy kartou prostřednictvím chytrého ověření. Jedná se nový standard zabezpečení vycházející z legislativy Evropské unie, ke kterému budete vždy potřebovat svůj mobilní telefon.


  Online platby ověříte pomocí autorizačního SMS kódu a tzv. E-PINu, který si předem nastavíte ve svém internetovém bankovnictví. Jak nastavit E-PIN se dozvíte v sekci „Často kladené dotazy“.

 • Jak probíhá ověřování?

  Ověřování plateb kartou na internetu bude využívat technologii Mastercard® Identity Check, která analyzuje všechny online platby kartou a rozhoduje, jestli je třeba je ověřit.


  Na stránce obchodníka budete vyzváni k zadání autorizačního SMS kódu a E-PINu. E-PIN si nastavíte v internetovém bankovnictví v sekci „Karty“.

 • Často kladené dotazy

  Nenajdete-li odpověď na svoji otázku, neváhejte kontaktovat naše Klientské centrum na telefonním čísle 222 010 222.

  Jak si nastavím E-PIN v internetovém bankovnictví?

  1.    Přejděte v internetovém bankovnictví na záložku Karty a kliknutím na ikonu detail nebo číslo aktivní karty se dostanete do nastavení vaší karty:

  ​​​​​​​

  2.    Klikněte na záložku Změna E-PIN:   3.    Nastavte si svůj E-PIN, může mít 4 – 8 čísel:


    

  4.    Potvrďte heslem a autorizační SMS a máte hotovo:

  ​​​​​​​​​​​​​​

  Co dělat, když si zablokuju E-PIN?

  Zablokovaný E-PIN se automaticky odblokuje druhý den. Pokud nemůžete čekat, tak se obraťte na klientské centrum.

  Jak a kde si nastavím E-PIN ve svém internetovém bankovnictví?

  E-PIN si nastavíte po přihlášení do svého internetového bankovnictví v záložce Karty.

  Jaký je rozdíl mezi PIN a E-PIN?

  PIN slouží k potvrzování plateb při výběrech z bankomatu a při platbách kartou v místě prodeje. E-PIN je pouze pro placení kartou na internetu.

  Jak to celé funguje?

  Jakmile na e-shopu kliknete na „Zaplatit objednávku“, je zahájen proces ověření, kdy je v reálném čase monitorováno riziko transakce.
  Transakce s nízkou mírou rizika mohou být schváleny bez dalšího kroku. Pouze pokud je nezbytná vyšší úroveň zabezpečení, budete vyzváni, abyste platbu autorizovali pomocí kódu E-PIN a autorizační SMS.
  Obchodník obdrží potvrzení a vaše objednávka je dokončena.

  Může být PIN a E-PIN stejné číslo?

  Ano, tyto dva kódy jsou na sobě nezávislé a mohou být tedy shodné.

  Opravdu si musím toto ověření nastavit?

  Nová evropská legislativa vyžaduje použít vyšší úroveň ověření, která učiní online platby ještě bezpečnější a působí jako prevence podvodů. Pokud nebudete mít E-PIN, tak při požadavku na ověření platby nebudete moci nakupovat kartou online na internetu. Ujistěte se, že jste připraveni, a zkontrolujte si nastavení karet ve svém internetovém bankovnictví.