Chytré ověřování, které chrání
vaše platby kartou

 • Nakupujte na internetu bezpečněji

  Chraňte nejen své online platby kartou prostřednictvím chytrého ověření. Jedná se o nový standard zabezpečení vycházející z legislativy Evropské unie, ke kterému budete vždy potřebovat svůj mobilní telefon.


  Online platby, přihlášení do internetového bankovnictví a tuzemské převody ověříte buď v naší mobilní aplikaci, nebo pomocí autorizačního SMS kódu. 

 • Jak probíhá ověřování?

  Ověřování plateb kartou na internetu využívá technologii Mastercard® Identity Check, která analyzuje všechny online platby kartou a rozhoduje, jestli je třeba je ověřit.


  Pokud ano, a vy používáte mobilní aplikaci, proběhne ověření přímo tam – stejně jako když platíte z mobilu (otiskem prstu, rozpoznáním obličeje nebo přihlašovacím kódem).


  Pokud nemáte mobilní aplikaci, vyzve vás stránka obchodníka k zadání autorizačního kódu z SMS.

 • S naší mobilní aplikací jsou platby online jednodušší

  Nechcete pokaždé přepisovat autorizační SMS kódy? Začněte používat naši mobilní aplikaci – je to jednodušší a přesto bezpečné.


  Stačí se běžným způsobem přihlásit do aplikace, mít nastavený autorizační telefon pro potvrzování plateb a povolené oznámení z mobilní aplikace. Jak telefon správně nastavit se dozvíte v „Často kladených dotazech“.


  Chytré ověření nastavíte zároveň pro platby kartou na internetu, přihlášení do internetového bankovnictví a autorizaci tuzemských převodů zadaných v internetovém bankovnictví. Návod k přihlášení do internetového bankovnictví najdete zde.
   

  Stáhněte si naši mobilní aplikaci pro iOS nebo Android. • Využívám internetové bankovnictví

  V internetovém bankovnictví proběhne přihlášení a potvrzení plateb tak, jak jste zvyklí. Při přesměrování na platební bránu obchodníka během nákupu stačí, když platbu kartou potvrdíte autorizačním SMS kódem.

 • Často kladené dotazy

  Nenajdete-li odpověď na svoji otázku, neváhejte kontaktovat naše klientské centrum na telefonním čísle 222 010 222.

  Co dělat, když si ověření SMS kódem zablokuju?

  Zablokovaný SMS kód se automaticky odblokuje druhý den. Pokud nemůžete čekat, využijte pro ověření platby naši mobilní aplikaci, případně se obraťte na klientské centrum.

  Jaké platby kartou na internetu vyžadují ověření přes Mastercard ID Check?

  Všechny platby kartou na internetu v EU prochází interním hodnocením rizikovosti. Po tomto vyhodnocení platbu buď schválíme, nebo si vyžádáme vaše ověření.

  Jak si zapnu oznámení v mobilní aplikaci Equa bank?

  Po přihlášení klikněte na záložku s vaším jménem (spodní lišta vpravo), přejděte do „Nastavení“ (levý horní roh) a v sekci „Služby“ povolte v „Nastavení oznámení“ zasílání oznámení prostřednictvím mobilní aplikace.

  Jak si nastavím svůj telefon jako autorizační pro platby na internetu?

  V záložce s vaším jménem v mobilní aplikaci najděte záložku „Nastavení“ a v sekci „Zabezpečení“ klikněte na řádek „Nastavit autorizační telefon“ a zvolte svůj mobil jako autorizační telefon pro placení mobilem online.

  Co dělat, když nemám autorizační telefon po ruce?

  Vždy můžete využít ověření SMS kódem, i když máte nastavené potvrzení mobilní aplikací. Na potvrzovací obrazovce zvolte Ověřit pomocí kódu SMS a po obdržení kód přepište do příslušného pole.

  Jak se přihlásím do internetového bankovnictví přes mobil?

  Stačí zadat přihlašovací číslo a potvrdit notifikaci v mobilní aplikaci.

  Mohu SMS kód pro potvrzení platby kartou vypnout?

  Nemůžete, protože nová evropská legislativa vyžaduje použít vyšší úroveň ověření, která by online platby učinila ještě bezpečnější a působila jako prevence podvodů.

  Nenašli jste, co jste hledali? Podívejte se na další často kladené otázky, které se vztahují k platbám na internetu.