Vše, co byste měli vědět o odkladu splátek

 • Jsme tu pro vás

  Víme, že se všechny situace v životě nedají předem naplánovat. Vždy jsme se snažili udělat maximum proto, abychom spolu s vámi vyřešili individuálně problematickou situaci, pokud jste se dostali do finanční tísně. Určitě víte, že si zdarma můžete u svých půjček nastavit výši splátek nebo dobu splatnosti, stačí zavolat na naše Klientské centrum 222 010 222. Pokud jste se nyní ale dostali do finanční tísně v souvislosti s pandemií koronaviru, můžete si jednoduše prostřednictvím formuláře zdarma zažádat o odklad splátek vašich půjček až o 5 měsíců. Jsme tu pro vás.

 • Pár tipů na začátek

  • Zažádat o odklad si můžete, pokud vám významně poklesly finanční příjmy z důvodu pandemie koronaviru a zároveň nejste aktuálním dlužníkem banky
  • Všechny žádosti individuálně posoudíme a ozveme se vám nazpátek
  • Při zapracování vaší žádosti od vás můžeme potřebovat zjistit pár věcí jako např. jaká je vaše aktuální situace, jaké je vaše zaměstnání, od jakého data chcete splátky odložit, na jak dlouho apod.
  • Stáhněte si formulář v PDF (nebo ve Wordu ve formátu DOC), vyplňte ho (formulář nejprve uložte do počítače a teprve poté vyplňte) a zašlete na klientske.centrum@equabank.cz
 • Kdo si může zažádat o odklad splátek?

  O odklad splátek si můžete zažádat, pokud nejste aktuálním dlužníkem a díky pandemii koronaviru jste dostali do tíživé finanční tísně. Především se jedná o tyto 2 skupiny klientů:


  Zaměstnanci

  Obecně předpokládáme, že výplaty za měsíc únor (vyplacené v březnu) byly zaměstnavateli v pořádku vyplaceny. Proto skupině zaměstnanců umožníme první odklad až dubnové splátky. Ve výjimečných případech, kdy nejste schopni provést již březnovou splátku protože např. partner/ka má příjem z podnikání s výpadkem příjmu, může dojít k individuálnímu posouzení a případnému vyhovění žádosti.


  Podnikatelé

  Platí výše uvedené, vyjma podnikatelů, kteří z důvodu přímých dopadů nouzového stavu na podnikání (restaurace, služby apod.) nejsou schopni zaplatit již březnovou splátku. Jednotlivé případy budou posuzovány opět individuálně.

 • Délka poskytovaných odkladů splátek

  O odklad splátek můžete požádat na 1 až 5 měsíců s tím, že vám doporučujeme zvolit co nejdelší dobu odkladu splátek v případě, že nevíte, jak se vaše konkrétní situace bude vyvíjet, a jak dlouho můžete zůstat bez plnohodnotných finančních příjmů, na které jste zvyklí.

 • Po dobu odkladu účtujeme úroky

  Pamatujte prosím na to, že odklad splátek vám pomůže v momentální chvíli, ale celkové náklady vaší půjčky vám navýší. Jako u každého odkladu je i v případě aktuálního odkladu splátek z důvodu pandemie koronaviru nadále u půjčky účtován úrok, který zaplatíte ve splátkách po odkladu. Splátka se skládá z jistiny a úroku, a právě úrok za dobu odkladu se naúčtuje až po skončení odkladu, tedy např. po 5 měsících. Jelikož ale výše splátky zůstává stejná, tak se navýší celková částka, kterou zbývá doplatit a zároveň se prodlouží doba splatnosti půjčky

 • Pojištění schopnosti splácet v době odkladu splátek

  U půjček platba poplatku za pojištění funguje podobně jako splácení úroku z půjčky. Měsíční částka je  účtovaná, avšak v průběhu odkladu ji nehradíte. Zaplatíte ji za všechny odložené měsíce najednou po skončení odkladu splátek.

 • Mimořádné splátky v době odkladu splátek

  Bohužel nyní není možné vložit mimořádnou splátku, pokud máte sjednaný odklad splátek. Pokud se vaše finanční situace zlepšila či stabilizovala, doporučujeme vám odkládat si částečné splátky na spořicí účet a mimořádnou splátku poté provést ihned po skončení odkladu. Při dosavadních „běžných“ odkladech před pandemií covid-19 jsme takovouto funkcionalitu nepotřebovali a její implementace je časově náročná. Avšak jakmile najdeme řešení, budeme vás neprodleně informovat, abyste si splácení mohli nastavit zcela dle svých představ.

 • Často kladené dotazy


  Mohu si zažádat o odklad splátek také u hypotéky?

  Proces zpracování žádost o odklad splátek u hypoték momentálně připravujeme. Jakmile bude připravený, ihned vás o všech podmínkách a náležitostech budeme informovat na této stránce. Děkujeme za pochopení.

  Je možné si zažádat o odklad více půjček najednou?

  Pro všechny své požadavky na odklad můžete využít jediný požadavek. Více požadavků nám odešlete v případě, že se pro jednotlivé smlouvy bude lišit doba odkladu, anebo začátek odkladu. 

  Jak postupovat, pokud bych rád/a zažádal/a o odklad splátek, ale nepotřebuji odklad celé částky splátky?

  Částečný odklad splátky hypotéky technicky možný není, v rámci zrychlení procesu nebude ani možný odklad splácení pouze jistiny.  

  ​​​​​​​Jak poznám, že jste se začali mojí žádostí zabývat?

  Jakmile odešlete formulář na klientske.centrum@equabank.cz, přijde vám potvrzovací e-mail, vaše žádost se zařadí do fronty a kolegové z Klientského centra se vaší žádostí budou zabývat hned, jakmile to bude možné. Samozřejmě se množství žádostí den ode dne zvyšuje, ale děláme maximum proto, abychom spolu s vámi vyřešili vaši situaci co nejrychleji.