Informace z banky a tiskové zprávy

Logo ke stažení
logo ve formátu PNG
logo ve formátu PDF
​​​​užití loga Equa bank - pravidla


Kontakt pro média
Markéta Dvořáčková 
Head of PR & Internal Communications 
marketa.dvorackova@equabank.cz

3. 3. 2020

Equa bank pokračuje s digitalizací bankovnictví. Nově lze založit běžný účet zcela online

Běžný účet od Equa bank, který patří dlouhodobě mezi nejlepší účty na českém trhu, lze nově založit zcela online, z pohodlí domova, během pár minut. K ověření identity klienta stačí vyfotit a nahrát dva doklady totožnosti a následně poslat potvrzující platbu ve výši 1 Kč z účtu v jiné bance. Celý proces přitom trvá jen několik minut, je plně digitální a lze ho provést kdykoliv a odkudkoliv na světě. 
25. 2. 2020

SEPA platby v mobilní aplikaci Equa bank

Equa bank přichází s další novinkou ve své mobilní aplikaci. Nově mohou klienti jejím prostřednictvím provádět SEPA platby.
20. 2. 2020

Equa bank: bezpečnější platby na internetu a jednodušší přihlašování do internetového bankovnictví

Equa bank nabízí od 20. února klientům nové a jednodušší bezpečné přihlašování do internetového bankovnictví pomocí notifikací v mobilní aplikaci. Současně zavádí ochranu online plateb kartou prostřednictvím chytrého ověření. Jedná se o nový standard zabezpečení, který využívá technologii Mastercard Identity Check.
18. 2. 2020

Equa bank má nové reklamní spoty

Režisérkou nových reklam je opět Alice Nellis

Equa bank představila novou reklamní kampaň, která odstartovala v televizi a online 17. února. Pokračuje v kreativním konceptu, který prolíná realitu s pohádkami. Slogan „S Equa bank je vše pohádkově snadné“ zdůrazňuje výhody produktů banky - jednoduchost, transparentnost a cenovou výhodnost. Tváří banky zůstává Roman Vojtek a režie se opět ujala Alice Nellis.
Nová reklamní kampaň Equa bank, která odstartovala 17. února, opět pracuje s pohádkovou tématikou. Tvář banky - Roman Vojtek – se v nové kampani přesunul z prostředí pobočky blíže ke klientům, kteří si tentokrát ve spotech i zahrají. Setká se s nimi ve fitness centru, zaběhá si v parku, nebo pomůže svému sousedovi vyřešit palčivý problém. 

7. 2. 2020

Equa bank zvyšuje sazby na Spořicím účtu HIT na 1,6 % p.a.

Tento účet patří dlouhodobě k nejvýhodnějším na trhu.

S platností od 12. února zvýší Equa bank úrokovou sazbu na Spořicím účtu HIT. Nově bude úročen až 1,6 % p. a. v pásmu do 300 tisíc korun. Toto další zvýšení úročení na Spořicím účtu HIT, který patří k dlouhodobě k nejvýhodnějším na trhu, jej posouvá na špičku mezi spořicími účty na českém trhu.

6. 2. 2020

Sv. Valentýna se letos chystá slavit jen čtvrtina Čechů

Přesto jsou Češi romantici, drtivá většina věří na lásku na první pohled a na lásku na celý život

Svátek sv. Valentýna v ČR stále nezdomácněl. Letos se ho chystá slavit jen čtvrtina Čechů. Další čtvrtina zatím neví a polovina Čechů oslavy svátku zamilovaných  vynechá. Slavit budou Češi nejčastěji v restauraci nebo doma v soukromí. Za dárek plánují utratit  v průměru 630 korun, muži se chystají kupovat drahým polovičkám květiny, ženy naopak své muže podarují sladkostmi. Vyplynulo to z tradičního valentýnského výzkumu Equa bank. 
 

5. 2. 2020

Equa bank zavádí neomezené výběry zdarma ze všech bankomatů po celém světě

Od 20. února mohou všichni klienti Equa bank vybírat zdarma a neomezeně ze všech bankomatů po celém světě. Klienti osobního bankovnictví tak ušetří 9 korun za každý zahraniční výběr, klienti firemního bankovnictví 99 korun za výběr. Běžný účet od Equa bank dlouhodobě patří mezi nejvýhodnější účty na českém trhu, většina služeb je zdarma, bez podmínek a bez omezení. 
30. 1. 2020

Češi začínají ztrácet optimismus: dvě třetiny chtějí omezit výdaje

U poloviny Čechů vyvolávají informace o zpomalování ekonomiky obavy. Začínají se bát o svou finanční situaci a dopad na rodinu. Optimistických zůstává třetina obyvatel ČR – nepřipouští si, že by se jich případné zpomalení ekonomického růstu mohlo nějak dotknout. Ať již jsme pesimisté nebo optimisté, každopádně vývoj ekonomiky bedlivě sledujeme všichni. Jen 12 % dotázaných totiž odpovědělo, že zprávy o ekonomice je nezajímají. Vyplynulo to z průzkumu Equa bank.
21. 1. 2020

Equa bank spouští Apple Pay

Equa bank od 21. ledna 2020 umožňuje svým klientům platit prostřednictvím Apple Pay. Klienti mohou tuto službu používat jak k placení u obchodníků, k bezkontaktním výběrům z bankomatů a také k platbám v e-shopech.
12. 12. 2019

Změny v období vánočních svátků a na konci roku 2019

Vážení klienti,

věnujte prosím pozornost změnám ve zpracovávání plateb na konci roku 2019, provozní době Klientského centra a změnám otevírací doby na našich obchodních místech v době vánočních svátků 2019.