Informace z banky a tiskové zprávy

Logo ke stažení
logo ve formátu PNG
logo ve formátu PDF
​​​​užití loga Equa bank - pravidla


Kontakt pro média
Markéta Dvořáčková 
Head of PR & Internal Communications 
marketa.dvorackova@equabank.cz

17. 10. 2016

Hlasování veřejnosti o nejlepší rodinnou firmu bylo zahájeno

Široká veřejnost může od dnešního dne podpořit svou oblíbenou rodinnou firmu v soutěži Equa bank Rodinná firma roku, kterou pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR). Hlasovat lze až do půlnoci 31. října letošního roku. Kromě možnosti spolupodílet se na rozhodování o udělení Ceny veřejnosti má každý hlasující šanci vyhrát luxusní hodinky tradiční české značky PRIM. Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen proběhne 15. listopadu, v Den podnikatelů České republiky. Generálním partnerem soutěže je Equa bank a partnery jsou LeasePlan GO, Deloitte a Amway.
26. 9. 2016

Dobrovolníci Equa bank opět pomáhali neziskovým organizacím

U příležitosti 5. výročí působení na českém trhu uspořádala Equa bank v pořadí již 3. Dobrovolnický den. Ve spolupráci s neziskovými organizacemi v Praze a regionech pomohli zaměstnanci banky celkem pěti neziskovým organizacím. 
23. 9. 2016

Češi ve slevách utrácejí dvakrát více než obvykle

Češi čím dál víc využívají slevových akcí. Potvrdil to i uplynulý víkend (16. – 18. září 2016), během něhož desítky obchodů i e-shopů nabídly své zboží se slevou od 20 až do 70 %. V porovnání s běžným víkendem (09. – 11. září 2016) tak Češi utráceli ve slevových akcích dvakrát tak více. Vyplynulo to z interních dat Equa bank. 
15. 9. 2016

Češi a dovolené 2016: Vybíráme podle bezpečnosti, nejčastěji zůstáváme v ČR a SR

Čtvrtina Čechů nemá na dovolenou peníze ani čas.

Bezpečnostní situace ve světě dramaticky ovlivnila rozhodování osmi z deseti Čechů při plánování letošních dovolených. Každý druhý Čech raději strávil dovolenou v tuzemsku nebo na Slovensku a necelá třetina lidí do zemí aktuálně pokládaných za rizikové záměrně necestovala. Nejobávanějšími destinacemi jsou přitom Istanbul, turecká riviéra, Tel Aviv či Hurghada. Čtvrtina Čechů dovolenou letos vůbec neplánuje. Nejčastějším důvodem je přitom nedostatek financí a času. Vyplynulo to z průzkumu Equa bank, který byl realizován na začátku letošního září. 

12. 9. 2016

Rodinné firmy vyžadují od bank nižší poplatky a osobní přístup

Každá desátá rodinná firma v České republice zvažuje změnu banky, ve většině případů je to z důvodu poplatků. Dalším důvodem, proč by firmy banku vyměnily, je pocit, že si jich jako klienta neváží. Naopak, hlavním důvodem pro odchod není většinou nespokojenost s nabízenými produkty. Vyplývá to z průzkumu, který vyhotovila agentura IPSOS v rámci projektu Equa bank Rodinná firma roku.

7. 9. 2016

Equa bank nabízí firemní úvěry se zárukou EIF

Equa bank spustila nabídku firemních úvěrů se zárukou Evropského investičního fondu (EIF). Tyto úvěry jsou nabízeny v rámci programu COSME s finančním krytím Evropské komise a usnadňují přístup k financím pro rozvoj podnikání mikropodnikům a malým i středním firmám. Smlouva, kterou Equa bank podepsala s EIF v rámci programu COSME, umožní poskytnout v následujících dvou letech  malým a středním podnikům úvěry ve výši 1,8 mld. Kč (přibližně 66,5 mil. eur). Díky zárukám poskytnutým EIF v rámci programu COSME s finančním krytím Evropské komise jsou úvěry poskytovány za nižších požadavků na zajištění, s vyšším úvěrovým limitem a s vyšším kreditem při schvalování.
9. 8. 2016

Češi utrácí za svatby čím dál tím méně

Nejvíce šetří na vzpomínkových materiálech, později toho litují.

Zatímco v 70. letech byli Češi ochotni utratit za svatbu až šestinásobek průměrného platu, dnes na svatbách významně šetří. Průměrně za tuto životní událost v posledních šesti letech zaplatí jen dvojnásobek průměrné mzdy. Ti, kteří svatbu teprve plánují, za ní chtějí utratit ještě méně, a to pouze 1,7 násobek stávajícího průměrného platu. Nejvíce přitom Češi při svatbách šetří na vzpomínkových materiálech (videozáznamy, fotografové), na počtu pozvaných hostů a na svatební cestě.  Vyplynulo to z průzkumu Equa bank, který byl realizován v letošním červenci. 
 

2. 8. 2016

Equa bank pokračuje v ziskovém hospodaření. Ke konci června 2016 vykázala zisk 52 milionů korun.

Také v 2. čtvrtletí 2016 pokračovala Equa bank v pozitivním trendu hospodaření. Ke konci června 2016 hospodařila se ziskem 52 milionů korun. Počet klientů Equa bank vzrostl meziročně o 45 % na 215 tisíc, bilanční suma vzrostla o 30 %, celkový objem úvěrů o 28 % a celkový objem vkladů o 31 %.  Ziskové hospodaření očekává Equa bank i za celý rok 2016.
 

30. 6. 2016

Češi si nejvíce přejí velký prostorný vůz pro celou rodinu

4 z 10 Čechů si nové auto pořídí do dvou let

Výsledky průzkumu společnosti Equa bank ukázaly, že 7 z 10 Čechů plánuje pořídit si nový či ojetý automobil do čtyř let, 38 % by přitom koupi rádo uskutečnilo během dvou let. Utratit za něj chtějí průměrně 245 000 Kč, což je o třetinu více, než tomu bylo před dvěma lety. Nejčastějším požadavkem od nového vozidla je velikost a prostornost, aby se do něj vešla celá rodina (53 %), následuje bezpečnost (36 %) a veliký kufr (34 %). Téměř pětina respondentů plánuje nový automobil financovat úvěrem od banky (18 %), nejdůležitějším kritériem je přitom částka, o kolik přeplatí cenu automobilu (95 %). 

20. 6. 2016

Prodej kol a cyklistického vybavení bude letos rekordní!

Nejprodávanějšími jsou kola v cenovém rozmezí 20 – 30 000 Kč

V posledních letech zažívá Česká republika boom zdravého životního stylu. Souvisí to nejen s potřebou aktivního trávení volného času, ale i seberozvojem nebo duševní hygienou. Sílící ekonomika a rostoucí příjmy dávají lidem větší možnosti při nákupu sportovního vybavení. Dle bleskového průzkumu společností Datatag a Equa bank, který byl realizován mezi prodejci a výrobci jízdních kol, se stále častěji prodává sportovní zboží z té nejvyšší cenové kategorie. Výjimkou nejsou silniční a horská kola či elektrokola za 100 000 Kč a více.