Informace z banky a tiskové zprávy

Logo ke stažení
logo ve formátu PNG
logo ve formátu PDF
​​​​užití loga Equa bank - pravidla


Kontakt pro média
Markéta Dvořáčková 
Head of PR & Internal Communications 
marketa.dvorackova@equabank.cz

12. 9. 2016

Rodinné firmy vyžadují od bank nižší poplatky a osobní přístup

Každá desátá rodinná firma v České republice zvažuje změnu banky, ve většině případů je to z důvodu poplatků. Dalším důvodem, proč by firmy banku vyměnily, je pocit, že si jich jako klienta neváží. Naopak, hlavním důvodem pro odchod není většinou nespokojenost s nabízenými produkty. Vyplývá to z průzkumu, který vyhotovila agentura IPSOS v rámci projektu Equa bank Rodinná firma roku.

7. 9. 2016

Equa bank nabízí firemní úvěry se zárukou EIF

Equa bank spustila nabídku firemních úvěrů se zárukou Evropského investičního fondu (EIF). Tyto úvěry jsou nabízeny v rámci programu COSME s finančním krytím Evropské komise a usnadňují přístup k financím pro rozvoj podnikání mikropodnikům a malým i středním firmám. Smlouva, kterou Equa bank podepsala s EIF v rámci programu COSME, umožní poskytnout v následujících dvou letech  malým a středním podnikům úvěry ve výši 1,8 mld. Kč (přibližně 66,5 mil. eur). Díky zárukám poskytnutým EIF v rámci programu COSME s finančním krytím Evropské komise jsou úvěry poskytovány za nižších požadavků na zajištění, s vyšším úvěrovým limitem a s vyšším kreditem při schvalování.
9. 8. 2016

Češi utrácí za svatby čím dál tím méně

Nejvíce šetří na vzpomínkových materiálech, později toho litují.

Zatímco v 70. letech byli Češi ochotni utratit za svatbu až šestinásobek průměrného platu, dnes na svatbách významně šetří. Průměrně za tuto životní událost v posledních šesti letech zaplatí jen dvojnásobek průměrné mzdy. Ti, kteří svatbu teprve plánují, za ní chtějí utratit ještě méně, a to pouze 1,7 násobek stávajícího průměrného platu. Nejvíce přitom Češi při svatbách šetří na vzpomínkových materiálech (videozáznamy, fotografové), na počtu pozvaných hostů a na svatební cestě.  Vyplynulo to z průzkumu Equa bank, který byl realizován v letošním červenci. 
 

2. 8. 2016

Equa bank pokračuje v ziskovém hospodaření. Ke konci června 2016 vykázala zisk 52 milionů korun.

Také v 2. čtvrtletí 2016 pokračovala Equa bank v pozitivním trendu hospodaření. Ke konci června 2016 hospodařila se ziskem 52 milionů korun. Počet klientů Equa bank vzrostl meziročně o 45 % na 215 tisíc, bilanční suma vzrostla o 30 %, celkový objem úvěrů o 28 % a celkový objem vkladů o 31 %.  Ziskové hospodaření očekává Equa bank i za celý rok 2016.
 

30. 6. 2016

Češi si nejvíce přejí velký prostorný vůz pro celou rodinu

4 z 10 Čechů si nové auto pořídí do dvou let

Výsledky průzkumu společnosti Equa bank ukázaly, že 7 z 10 Čechů plánuje pořídit si nový či ojetý automobil do čtyř let, 38 % by přitom koupi rádo uskutečnilo během dvou let. Utratit za něj chtějí průměrně 245 000 Kč, což je o třetinu více, než tomu bylo před dvěma lety. Nejčastějším požadavkem od nového vozidla je velikost a prostornost, aby se do něj vešla celá rodina (53 %), následuje bezpečnost (36 %) a veliký kufr (34 %). Téměř pětina respondentů plánuje nový automobil financovat úvěrem od banky (18 %), nejdůležitějším kritériem je přitom částka, o kolik přeplatí cenu automobilu (95 %). 

20. 6. 2016

Prodej kol a cyklistického vybavení bude letos rekordní!

Nejprodávanějšími jsou kola v cenovém rozmezí 20 – 30 000 Kč

V posledních letech zažívá Česká republika boom zdravého životního stylu. Souvisí to nejen s potřebou aktivního trávení volného času, ale i seberozvojem nebo duševní hygienou. Sílící ekonomika a rostoucí příjmy dávají lidem větší možnosti při nákupu sportovního vybavení. Dle bleskového průzkumu společností Datatag a Equa bank, který byl realizován mezi prodejci a výrobci jízdních kol, se stále častěji prodává sportovní zboží z té nejvyšší cenové kategorie. Výjimkou nejsou silniční a horská kola či elektrokola za 100 000 Kč a více. 

1. 6. 2016

Equa bank obhájila v soutěži Zlatá koruna Cenu veřejnosti již potřetí. Celkem získala 6 medailí.

Equa bank získala v soutěži Zlatá koruna, která oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu, celkem 6 medailí. Kladná hodnocení produktů Equa bank vyjadřovali nejen odborníci, ale i široká veřejnost. Právě veřejnost zvolila na internetu Běžný účet Equa bank jako nejlepší produkt roku. Hlasující podnikatelé projevili spokojenost s Podnikatelským účtem Equa bank a rozhodli, již druhý rok po sobě, o jeho umístění na druhém místě. Podnikatelský účet hodnotila stejně i odborná porota, která přitom druhé místo přisoudila také Běžnému účtu, Zlaté platební kartě a Minutové půjčce. 
27. 5. 2016

Investiční plán pro Evropu: EIF a Equa bank podepsaly smlouvu, která přinese výhody malým a středním podnikům v ČR

Evropský investiční fond (EIF) a Equa bank podepsaly v České republice smlouvu v rámci programu COSME, která využívá podporu Evropského fondu pro strategické investice (EFSI), který je klíčovým pilířem Investičního plánu pro Evropu a jehož cílem je oživit investování do strategických projektů v Evropě.
5. 5. 2016

Equa bank rozdává k AutoPůjčce poukázky na prověření vozidel

Equa bank odstartovala novou akci k AutoPůjčce. Každý, kdo uzavře Smlouvu o půjčce za účelem nákupu vozidla ve výši alespoň 50 000 Kč, získá jako dárek 3 poukázky od společnosti Cebia na prověření vozidla. Klienti tak bezplatně získají maximum důležitých informací o vybraném vozidle, jako jsou záznam stavu tachometru, rok výroby, kontrola odcizení, kontrola leasingu nebo servisní historie vozu.
21. 4. 2016

Equa bank obsluhuje již přes 200 000 klientů

Tři čtvrtiny z nich využívá Equa bank aktivně
Počet klientů Equa bank překonal v těchto dnech hranici 200 000. V meziročním srovnání se jedná o 54% nárůst, téměř tři čtvrtiny klientů využívají Equa bank aktivně. Klienti u Equa bank oceňují především bezplatné služby a produkty, nízké úrokové sazby úvěrů, jednoduchost a cenovou transparentnost, férový přístup a dostupnost poboček po celé České republice.