Informace z banky a tiskové zprávy

Logo ke stažení
logo ve formátu PNG
logo ve formátu PDF
​​​​užití loga Equa bank - pravidla


Kontakt pro média
Markéta Dvořáčková 
Head of PR & Internal Communications 
marketa.dvorackova@equabank.cz

31. 1. 2017

Valentýnské oslavy plánuje až 6 z 10 Čechů

Muži chtějí oslavit svátek zamilovaných v ložnici, ženy naopak na romantickém zájezdě.

Svátek Svatého Valentýna má své stálé příznivce. Stejně jako loni ho i letos plánuje oslavit až 6 z 10 Čechů. Větší obliby se překvapivě dočkal u mužů, až dvě třetiny z nich ho letos chce slavit, zatímco k oslavám se chystá jen polovina žen. Ačkoliv průběh Valentýnského večera plánují partneři především společně (84 %), představy o jeho ideálním průběhu se přeci jen trochu liší. Muži i ženy se nejčastěji shodují na večeři i na společných chvílích v soukromí, pětina mužů by dále ráda pokračovala v oslavách v ložnici, zatímco tuto představu má jen 5 % žen. Naopak pětina žen by ráda jela na romantický zájezd. Průměrně se letos chystáme za oslavy utratit 1 500 korun. Vyplynulo to z každoročního průzkumu Equa bank.   

Svátek svatého Valentýna se v Čechách již zabydlel a našel si své stálé příznivce i odpůrce. Slavit ho letos bude až 60 % lidí, naopak za komerční, nečeský a nevhodný oslavy ho považuje pětina Čechů. Nejčastěji plánujeme svátek zamilovaných slavit s partnerem či partnerkou (90 %), ale zkrátka nepřijdou ani děti či další rodinní příslušníci, na které si například vzpomene pětina žen. Stranou naopak budou stát milenci i milenky, na ně si na Valentýna vzpomene jen 3 % Čechů.  

Dražší dárek nás činí šťastnými
Pokud se k oslavám chystáme, plánujeme kromě romantické večeře, oslavy v soukromí či procházky, také svůj protějšek obdarovat. Muži nejčastěji koupí ženě květinu (63 %), sladkosti (29 %) nebo parfém (27 %). Ženy darují sladkosti (31 %) nebo parfém (24 %), třetina žen nedá svému protějšku dárek žádný. Téměř polovina dotazovaných také přiznala, že kdyby dostala od svého protějšku dražší dárek, než očekává, byla by šťastná. Pětina žen by na svého partnera byla v tomto případě dokonce pyšná. Naopak třetinu mužů by dražší dárek znepokojil. „Za valentýnské oslavy se letos chystáme utratit průměrně 1 500 korun. 7 z 10 žen také přiznává, že kdyby od partnera dostalo dražší dárek, než čeká, byly by šťastné či dokonce na partnera pyšné. Řešením, jak ke štěstí ženě pomoci, by pro muže mohla být zlatá karta Equa bank, která nabízí až 30 % slevy u více než 10 tisíc obchodníků po celé ČR. V záloze mohou mít muži i kontokorent, který od ledna klientům nabízíme. A v neposlední řadě, každá 10. žena tvrdí, že zlatá karta přidává muži na atraktivitě,“ říká Tomáš Veselý, ředitel depozitních produktů Equa bank.