Informace z banky a tiskové zprávyKontakt pro média 
Tereza Kaiseršotová
Tisková mluvčí
tereza.kaisersotova@rb.cz


Etický kodex
PDF Raiffeisenbank International Group ke stažení ZDE

26. 10. 2020

Lepší pojištění ke zlatým kartám od Equa bank

Equa bank vylepšila od 22. října pojištění u zlatých karet. U Pojištění karty a osobních věcí rozšířila Equa bank okruh pojištěných věcí – například o služební telefon či notebook, zvýšila limity plnění a prodloužila dobu, po kterou jsou klienti chráněni. S novým Celoročním cestovním pojištěním pak klienti získávají komplexnější pojistnou ochranu proti neočekávaným situacím, které je mohou při cestování do zahraničí potkat – a to včetně zpoždění zavazadla či storna dovolené. Oba druhy pojištění nabízí Equa bank ve spolupráci s pojišťovnou BNP Paribas Cardif.

Equa bank poskytuje standardně ke svým zlatým kartám Pojištění karty a osobních věcí a Celoroční cestovní pojištění pro majitele karty a jeho rodinu. U těchto pojistných produktů nyní vylepšuje podmínky plnění a pojistného krytí.

„Nová vylepšená pojištění nabízíme k prémiovým balíčkům ke Zlaté kartě. V žádném případě však nejde o karty pro vyvolené – naše zlaté karty Premium si díky výhodným podmínkám a rozsahu služeb již ke svému běžnému účtu zřídili tisíce klientů,“ řekla Kristýna Berná, Insurance Products Manager, Equa bank.

U Pojištění karty a osobních věcí Equa bank od 22. října 2020 rozšířila okruh pojištěných osobních věcí, např. o služební telefon či notebook. Zvýšila limity pojistného plnění u Základního balíčku a prodloužila dobu, po kterou jsou klienti chráněni na 120 hodin od data blokace platební karty.

Equa bank tak nabízí nyní Pojištění karty a osobních věcí, které pokryje klientům náklady vzniklé zneužitím jejich platební karty až do výše 50 000 Kč. Zároveň jim umožní znovu si pořídit ztracené nebo odcizené osobní věci včetně odcizeného telefonu, tabletu, notebooku, fotoaparátu nebo hudebního přehrávače. To vše až do výše 50 000 Kč. Navíc do komplexního balíčku byla přidána další pojistná rizika v podobě pojištění právní asistence, uhrazení nákladů v případě nedoručeného zboží zakoupeného přes internet, uhrazení nákladů při záchraně dat z poškozených datových zařízení a v neposlední řadě také poskytnutí pomoci při nápravě poškozené pověsti klienta na internetu.

Pojištění je účinné od následujícího dne po jeho vzniku a je platné celosvětově. Poplatek za komplexní balíček pojištění je 89 Kč měsíčně.

S novým Celoročním cestovním pojištěním klient získává komplexnější pojistnou ochranu proti neočekávaným situacím, které ho mohou při cestování do zahraničí potkat, včetně zpoždění zavazadla či storna dovolené.

Cestovní pojištění nabízí Equa bank ve čtyřech verzích: Jednotlivec Evropa a Jednotlivec Svět, které se vztahují na majitele běžného účtu, a Rodina Evropa a Rodina Svět, které poskytují pojistnou ochranu majiteli účtu a jeho spolucestujícím rodinným příslušníkům do 75 let u dětí je maximální věková hranice 18 let).

Pojištění je platné od následujícího dne po jeho sjednání. Cestovní pojištění je platné po celou dobu platnosti účtu a platí vždy prvních 90 dnů každé cesty do zahraničí. Pojistné krytí začíná a končí překročením státní hranice ČR a počet cest do zahraničí není omezen. Pojistné období cestovního pojištění se sjednává v délce 12 měsíců.

  • Cestovní pojištění Jednotlivec Evropa lze získat za 59 Kč měsíčně
  • Cestovní pojištění Jednotlivec Svět nabízí Equa bank za 69 Kč měsíčně
  • Cestovní pojištění Rodina Evropa si klienti mohou zřídit za 79 Kč měsíčně
  • Cestovní pojištění Rodina Svět mají klienti Equa bank k dispozici za 109 Kč měsíčně

Nové Pojištění karty a osobních věcí a Celoroční cestovní pojištění nabízí Equa bank ve spolupráci s pojišťovnou BNP Paribas Cardif. Pojištění s vylepšeným pojistným krytím a plněním získávají okamžitě klienti, kteří si jej zřídí od 22. října 2020. Stávající portfolio klientů s původním Pojištěním karty a osobních věcí a pojištěním ke Zlaté kartě bude převedeno na nové podmínky s platností od 1. ledna 2021.