Informace z banky a tiskové zprávy

Logo ke stažení
logo ve formátu PNG
logo ve formátu PDF
​​​​užití loga Equa bank - pravidla


Kontakt pro média 
Tereza Kaiseršotová
Tisková mluvčí
tereza.kaisersotova@rb.cz


Etický kodex
PDF Raiffeisenbank International Group ke stažení ZDE

24. 6. 2014

Klienti Equa bank ušetřili díky RePůjčce celkem přes 200 milionů korun

Díky unikátnímu konceptu refinancování – RePůjčce od Equa bank – ušetřili klienti za rok
a půl celkem přes 200 milionů korun, což je v průměru více než 11 milionů korun měsíčně. Průměrná úspora na jednotlivém úvěru se přitom pohybuje ve výši 20 000 až 30 000 korun.


Průměrná výše úvěru, který klienti refinancují, je 170 000 korun. Nejčastěji klienti RePůjčkou splácí stávající neúčelové úvěry (61 %), konsolidace (30 %) a leasingy (7 %). Refinancovat své úvěry přicházejí k Equa bank především klienti velkých bank a splátkových společností.

RePůjčka patří v oblasti úvěrových produktů k těm nejlepším na trhu, což dokládá i fakt, že již druhým rokem byla oceněna odborníky jako nejlepší v soutěži Zlatá koruna, v kategorii Úvěry. Nejčastěji ji využívají klienti velkých bank a splátkových společností. Klienti u RePůjčky nejvíce oceňují snížení splátek při stejné době splácení, protože to jim vylepšuje osobní nebo rodinný rozpočet,“ říká Ondřej Hák, ředitel úvěrových produktů Equa bank.

K RePůjčce jako bonus 1 500 korun a další výhody

S  RePůjčkou se nevážou žádné poplatky a klienti mají vždy garanci úspory nákladů. K tomu dostanou v rámci kampaně Vracíme zpět 1 500 korun, což je částka, která odpovídá průměrné hodnotě zaplacené klienty Equa bank za správu půjček, které zaplatili svému původnímu poskytovateli úvěru před jeho refinancováním. Navíc klienti získají při sjednávání i bezplatný běžný účet. Mohou tak využívat vybírání z bankomatů zdarma včetně internetového a mobilního bankovnictví a dalších výhod. „Equa bank od svého vstupu na trh dokazuje, že je možné nabízet levnější služby a produkty bez poplatků. Rozhodli jsme se to dokázat také RePůjčkou a kampaní Vracíme poplatky, ve které vracíme průměrnou částku, kterou zaplatili klienti na poplatcích u svých původních bank,“ uvedl Ondřej Hák.

RePůjčka je nejoceňovanějším produktem na trhu

V prestižní soutěži Zlatá koruna 2014 se umístila RePůjčka na prvním místě a stala se tak
v kategorii Úvěry nejlepším produktem na trhu. Úspěšně tak obhájila vítězství i z předchozího roku. Mezi nejlepší se dostaly i další produkty Equa bank jako refinancování hypotéky a běžný účet, který vyhrál cenu veřejnosti.