Informace z banky a tiskové zprávyKontakt pro média 
Tereza Kaiseršotová
Tisková mluvčí
tereza.kaisersotova@rb.cz


Etický kodex
PDF Raiffeisenbank International Group ke stažení ZDE

13. 9. 2017

Equa bank spouští autorizaci plateb otiskem prstu

Nová verze mobilní aplikace přináší pohodlnější ovládání na displeji.

Equa bank spustila vylepšenou verzi aplikace mobilního bankovnictví. Uživatelsky největší změnou je autorizace plateb do 10 000 korun otiskem prstu a také silnější zabezpečení. Na zrychlení funkcí a jednodušší ovládání se můžou těšit uživatelé systému Android i iOS. Aktualizace je k dispozici ke stažení v App Storu a Google Play. Nová verze pro systém Android se jmenuje „Equa bank nový koncept“.

Posílání plateb přes mobilní aplikaci bude nyní rychlejší a jednodušší. Potvrzení platby otiskem prstu si uživatelé mohou sami zapnout v sekci Nastavení ve svém profilu. „Na mobilní aplikaci, která před několika týdny prošla kompletním redesignem, neustále pracujeme a přidáváme nové funkce. V dnešní době, kdy má mobilní bankovnictví stále více uživatelů, je to více než nutností. Proto jsme zjednodušili také zadávání plateb a celkově ovládání aplikace,“ říká Jakub Pavel, ředitel retailového bankovnictví. 

Aktualizaci mobilního bankovnictví určitě ocení i uživatelé smartphonů s menším displejem a staršími verzemi Androidu, nová verze se totiž jejich mobilům lépe přizpůsobí. 

Další novinkou je možnost nastavení delšího číselného kódu pro přihlášení do aplikace a autorizaci plateb, který teď může být složený ze 4, 6 nebo 8 čísel. „Podle průzkumů je bezpečnost mobilních aplikací klíčová, navíc mnoho uživatelů od nás požadovalo možnost nastavit si delší kód. Právě proto jsme se rozhodli posílit zabezpečení aplikace,“ dodává Jakub Pavel.
Delší PIN je možné jednoduše nastavit přímo v aplikaci. Mobilní bankovnictví Equa bank prošlo v červnu velkou změnou. Nová generace mobilního bankovnictví staví zejména na zkušenostech ze zahraničí a na názorech samotných uživatelů. Redesignu předcházel průzkum, který definoval potřeby uživatelů a příležitosti ke zlepšení. Hlavní výhodou aplikace je jednoduché a intuitivní ovládání, které využívá řadu moderních designových i technologických prvků, jako je právě přihlášení nebo odeslání platby otiskem prstu.