Informace z banky a tiskové zprávyKontakt pro média 
Tereza Kaiseršotová
Tisková mluvčí
tereza.kaisersotova@rb.cz


Etický kodex
PDF Raiffeisenbank International Group ke stažení ZDE

8. 11. 2017

Equa bank si nadělila k 6. narozeninám 300 tisíc klientů

V příštím roce plánuje řadu novinek, mezi nimi i investice a vkladomaty.

Equa bank v těchto dnech slaví šest let působení na českém trhu. Během těchto let Equa bank uvedla kompletní portfolio produktů a služeb jak pro retailové, tak firemní klienty, dynamicky a vyváženě rostla ve všech segmentech a již dva roky vykazuje ziskové hospodaření. Začátkem listopadu navíc překonala hranici 300 tisíc klientů. U příležitosti svých 6. narozenin představila Equa bank rovněž chystané novinky na následující období.
 

Od svého vstupu na trh vykazuje Equa bank růst ve všech oblastech svého působení. Ke konci  3. čtvrtletí letošního roku vzrostl její zisk v meziročním srovnání o 125 % na 182 milionů korun. Bilanční suma vzrostla o 8 %, celkový objem úvěrů o 16 % a celkový objem vkladů o 6 %.  Počet klientů vzrostl meziročně o 27 % a na začátku listopadu překročila Equa bank hranici 300 tisíc klientů. „Naším dlouhodobým záměrem je pokračovat v rozvoji produktů a služeb a být i nadále pro naše klienty stabilní a atraktivní bankou. Přízeň klientů je pro nás přitom tím největším oceněním. Jsme skutečně rádi, že jich obsluhujeme již více než 300 tisíc, z nichž přes 70 procent využívá naše služby aktivně,“ komentuje šestileté působení na trhu Petr Řehák, generální ředitel a předseda představenstva Equa bank.

Při příležitosti oslav svých 6. narozenin představila Equa bank nové produkty a služby, které spustí v následujícím období. „Klienti se mohou těšit například na investiční produkty, cestovní pojištění na dobu určitou, rychlé půjčky a manažera osobních financí v mobilním bankovnictví. Stranou nezůstane ani rozvoj poboček nebo síť bankomatů s možností vkladů,“ komentuje chystané novinky Equa bank Petr Řehák. „Rozšířili jsme také spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou v rámci programu Expanze a Úspora energie a s Podpůrným a garančním rolnickým a lesnickým fondem (PGRLF) v oblasti příspěvku na  úroky a podpory nákupu půdy, což ocení zejména firemní klienti. I v nadcházejícím roce budeme pokračovat v úspěšné spolupráci s Evropským investičním fondem v rámci programu COSME,“ uzavřel Petr Řehák.