Informace z banky a tiskové zprávy

Logo ke stažení
logo ve formátu PNG
logo ve formátu PDF
​​​​užití loga Equa bank - pravidla


Kontakt pro média 
Kateřina Petko
Head of PR & Internal Communications 
katerina.petko@equabank.cz


Etický kodex
PDF Raiffeisenbank International Group ke stažení ZDE

3. 8. 2020

Equa bank rozšiřuje nabídku investičních fondů a zavádí poplatkové prázdniny

Nově lze investovat do zelených fondů

Equa bank ruší do konce srpna vstupní poplatky za nákup bankou nabízených investičních fondů. Současně rozšiřuje svou nabídku fondů o další dva, které umožňují využít aktuální trend tematického investování. Od konce července má totiž Equa bank v nabídce fondy NN (L) Climate & Environment a NN (L) Smart Connectivity.

Během měsíce srpna osvobozuje Equa bank nákup investičních fondů od vstupního poplatku. Samozřejmostí přitom u Equa bank je, že klienti neplatí poplatky za zřízení, vedení či zrušení investičního účtu, stejně jako za správu a úschovu cenných papírů. Klienti neplatí bance ani žádné výstupní nebo výkonnostní poplatky. Klienti tak ušetří i několik set korun, podle výše investice. „Zájem o investování do fondů z naší nabídky neustále roste. Aktuální hodnota investic, které klienti naším prostřednictvím dosud nakoupili, činí ke konci července 540 milionů korun. Radost máme i z počtu investujících klientů, kterých je aktuálně 5 500,“ uvedl David Kögler, ředitel investičních produktů Equa bank.

Poplatkové prázdniny nejsou jediná novinka, s níž Equa bank přichází. Od konce července rozšiřuje nabídku investičních produktů o korunové fondy NN (L) Climate & Environment a NN (L) Smart Connectivity. „Chceme umožnit našim klientům využít aktuální trend tematického investování. Tematické fondy jsou alternativou k tradičním investičním strategiím. Faktorem jejich úspěchu je identifikace zdrojů budoucího růstu prostřednictvím využití dlouhodobých a trvalých trendů. Těmi jsou nepochybně cíle udržitelného rozvoje (SDGs) stanovené OSN. A právě fondy, jejichž investiční strategie je založena na naplňování těchto cílů, nabývají v poslední době na popularitě. Proto je nabízíme i našim klientům. Je však nutné si uvědomit, že jsou určeny pro investory, kteří jsou ochotní akceptovat větší riziko a alokovat své prostředky na několik let,“ řekl David Kögler, ředitel investičních produktů Equa bank.

Fond NN (L) Climate & Environment investuje do akcií firem, které přispívají nižšímu zatížení životního prostředí, přičemž dosahují atraktivních finančních výnosů. Potenciál fondu vyplývá z nutnosti dostát dlouhodobým globálním požadavkům na životní prostředí, jakými jsou:

  • zmírnění klimatických změn,
  • zajištění udržitelnosti přírodních zdrojů,
  • snižování míry znečištění vzduchu, vody a půdy.

 

Fond NN (L) Smart Connectivity investuje do akcií firem, které přispívají k udržitelnému rozvoji společnosti prostřednictvím inovací a technologií. Takové firmy mají konkurenční výhodu, díky které se jim bude dařit v budoucnu lépe než jejím konkurentům. Důraz je kladen také na dlouhodobě udržitelné atraktivní výnosy a návratnost kapitálu. Fond reaguje zejména na potřebu zvýšení produktivity práce, kterou ovlivňuje:

  • zvyšující se míra urbanizace,
  • industrializace,
  • digitalizace.

 

„Vedle těchto nových fondů nabízíme již nějakou dobu další dva tematické fondy – BNP Paribas Funds Aqua, který je zaměřen na téma vodního hospodářství, a Fidelity Funds – Global Demographics Fund, který se věnuje trendu rostoucí a stárnoucí populace a rostoucí střední třídy. Rozšířením nabídky o další dva korunové fondy tak umožnujeme klientům využít tento nový zajímavý investiční trend,“ doplňuje David Kögler

Equa bank nabízí pravidelné i jednorázové online investování podle investičních cílů. Zájemce si může vybrat z nabídky životních situací, které chce investicí řešit. V nabídce se zobrazují typické cíle, jako je například přilepšení na stáří nebo tvorba finanční rezervy. Pomocí investiční kalkulačky si klient může svůj cíl libovolně upravovat tak, aby nejlépe vystihoval jeho potřeby. Pro snazší nastavení investice má na výběr čtyři přednastavené investiční přístupy, které se liší mírou možného výnosu a rizika. Investovat přitom může do nabídky 37 korunových fondů pokrývající globální i regionální akciové a dluhopisové trhy od renomovaných a důvěryhodných správcovských společností – BNP Paribas AM, Fidelity a NN IP.

Investice je výsledkem osobního rozhodnutí investora po předchozím zvážení vlastní finanční situace, vztahu k riziku a účelu investice. S investičními nástroji jsou spojena různá investiční rizika, přičemž hodnota investice může kolísat a není zaručena návratnost původní investované částky. Minulá ani očekávaná výkonnost investičních nástrojů nezaručuje skutečnou výkonnost budoucí.