Informace z banky a tiskové zprávy

Logo ke stažení
logo ve formátu PNG
logo ve formátu PDF
​​​​užití loga Equa bank - pravidla


Kontakt pro média 
Kateřina Petko
Head of PR & Internal Communications 
katerina.petko@equabank.cz


Etický kodex
PDF Raiffeisenbank International Group ke stažení ZDE

18. 6. 2020

Equa bank rozšířila nabídku investic o další fond

Zájem o investice neovlivnila ani koronavirová krize

Zájem klientů o pravidelné i jednorázové online investování u Equa bank neovlivnila ani koronavirová krize. Její klienti investovali již více než 440 mil. Kč. Nyní se jejich investiční možnosti rozšiřují o nový fond, který Equa bank začala nabízet. Navíc, až do 30. června nabízí Equa bank investování do všech fondů bez vstupního poplatku. 
 

Equa bank od 16. června rozšířila nabídku investičních produktů o fond BNP Paribas A Fund Global Fixed Rate Portfolio 2024. Celkem tak její klienti mají již na výběr z 36 korunových fondů.

Nový fond v nabídce Equa bank umožňuje investovat do dluhopisů z rozvíjejících se trhů. Fond má pevnou splatnost v prosinci 2024 a jeho nákup je možné provést do 15. července 2020. Fond je určen zejména pro investory, kteří hledají zajímavý výnos překonávající odhadovanou inflaci, a jsou pro to ochotni přijmout odpovídající rizika dluhopisů rozvíjejících se zemí. Fond je měnově zajištěn do české koruny a díky své strategii založené na nákupu a držbě podkladových dluhopisů do splatnosti nabízí nízké náklady na správu. Správce fondu BNP Paribas AM věří, že strategie dluhopisů rozvíjejících se zemí poskytuje za stávajících tržních podmínek atraktivní investiční příležitost.

„Naši klienti dosud investovali do fondů, které nabízíme, 443 mil. Kč. Počet investujících klientů neustále roste a je jich více než 5000. O tom, že investice jsou dostupné široké veřejnosti, svědčí obvyklá minimální požadovaná investice od 100 Kč. V průměru ale klienti investují více – u pravidelných investic je to necelých 1 900 Kč měsíčně,“ řekl David Kögler, ředitel investičních produktů Equa bank. Zároveň dodal: „Zájem o investice neovlivnila ani koronavirová krize – spíš naopak. Pokles cen finančních aktiv na kapitálových trzích vytvořil řadu zajímavých investičních příležitostí, které naši klienti využili. Vidíme to jasně na jejich investičním chování. Zatímco v lednu a únoru tvořily akciové fondy přibližně 58 % objemu nákupních objednávek, během března a dubna pak 70 %. Mnohem více tedy nakupovali akciové fondy,  jejichž hodnota výrazně poklesla. Využili tak situace k nákupu rizikovějších aktiv s vidinou vyššího zhodnocení v době, kdy trhy začnou opět růst.“ 

Až do konce června bez vstupního poplatku

Equa bank nabízí pravidelné i jednorázové online investování podle investičních cílů. Zájemce si může vybrat z nabídky životních situací, které chce investicí řešit. V nabídce se zobrazují typické cíle, jako je například přilepšení na stáří nebo tvorba finanční rezervy. Pomocí investiční kalkulačky si klient může svůj cíl libovolně upravovat tak, aby nejlépe vystihoval jeho potřeby. Pro snazší nastavení investice má na výběr čtyři přednastavené investiční přístupy, které se liší mírou možného výnosu a rizika. Investovat přitom může do nabídky 36 korunových fondů pokrývající globální i regionální akciové a dluhopisové trhy od renomovaných a důvěryhodných správcovských společností – BNP Paribas AM, Fidelity a NN IP. „Investice dříve bývaly spíše mužskou záležitostí. Doba se ale mění. Dnes tvoří třetinu našich investorů ženy. Nicméně stále platí, že investice oslovují spíše mladší generaci. Nejvíce investorů je mezi 30 – 35 lety,“ upřesnil David Kögler, ředitel investičních produktů Equa bank. 

Až do 30. června 2020 je nákup investičních fondů v nabídce Equa bank osvobozen od vstupního poplatku. Standardně navíc klienti neplatí poplatky za zřízení, vedení či zrušení investičního účtu, stejně jako za správu a úschovu cenných papírů u Equa bank. Klienti neplatí bance ani žádné výstupní nebo výkonnostní poplatky.

Investice je výsledkem osobního rozhodnutí investora po předchozím zvážení vlastní finanční situace, vztahu k riziku a účelu investice. S investičními nástroji jsou spojena různá investiční rizika, přičemž hodnota investice může kolísat a není zaručena návratnost původní investované částky. Minulá ani očekávaná výkonnost investičních nástrojů nezaručuje skutečnou výkonnost budoucí.