Informace z banky a tiskové zprávy

Logo ke stažení
logo ve formátu PNG
logo ve formátu PDF
​​​​užití loga Equa bank - pravidla


Kontakt pro média
Markéta Dvořáčková 
Head of PR & Internal Communications 
marketa.dvorackova@equabank.cz

17. 6. 2019

Equa bank přichází před létem s novinkou – nabízí jednorázové krátkodobé Pojištění na cestu přes mobilní aplikaci

Equa bank přichází na trh s novinkou pro své klienty – nabídkou jednorázového krátkodobého Pojištění na cestu. To lze snadno a rychle zřídit prostřednictvím mobilní aplikace, třeba i v den odjezdu, za cenu již od 29 Kč za den. Součástí produktu je také velmi žádané pojištění pro případ zrušení cesty.

V letošním roce přichází Equa bank na trh hned s několika novinkami v oblasti digitálního bankovnictví. Po uvedení Google Pay začátkem tohoto roku rozšiřujeme mobilní aplikaci o další novinku – krátkodobé cestovní pojištění pro jednotlivce i rodinu. Produkt uvádíme na trh před prázdninami a letními dovolenými a věříme, že tuto službu klienti ocení a využijí, “ uvedl Jakub Pavel, ředitel retailového bankovnictví Equa bank. 

Jednorázové cestovní pojištění se aktivuje jednoduše pomocí aplikace pouze na konkrétní termín. Lze to udělat i tzv. „last-minute“ - na poslední chvíli, i když je klient například už na letišti a čeká na let nebo si dokonce, že není pojištěný, vzpomene až
v zahraničí. Pojištění má  v tomto případě platnost hodinu od sjednání. Poplatek za pojištění je účtován ihned po jeho sjednání. Jde o krátkodobé pojištění, proto je maximální délka cesty stanovena nejvýše na 30 dnů a vztahuje se jak na turistické, tak i pracovní cesty. 

Po sjednání si může klient jednoduše otevřít v aplikaci detail pojištění společně s asistenční kartičkou, současně dostává e-mail
s detailním rozpisem sjednaného pojištění a také s asistenční kartičkou.

Jednorázové krátkodobé Pojištění na cestu přes mobilní aplikaci nabízí Equa bank ve spolupráci s pojišťovnou BNP Paribas Cardif v následujících variantách: Jednotlivec nebo Rodina a pro oblasti Evropa nebo Svět (tabulka s cenou pojištění a přehledem pojistného plnění viz níže). Výhodou je také například to, že v případě varianty Rodina není v aplikaci nutné vyplňovat jména a ani počet spolucestujících rodinných příslušníků. Kdo je rodinný příslušník, je definováno přímo v aplikaci a v rámcové smlouvě - klient si tak pouze vybere typ balíčku Jednotlivec nebo Rodina. 

Pojištění pro případ zrušení cesty
Úraz, nemoc a další pojistné události se mohou stát nejen během pobytu v zahraničí, ale i před ní. Proto je součástí cestovního pojištění také pojištění pro případ zrušení cesty. Pokud plánovanou dovolenou v zahraničí zhatí něco tak vážného, jako např. nemoc, úraz nebo vážné poškození bytu či domu, nepřijde klient díky pojištění pro případ zrušení cesty o své peníze. Pojišťovna uhradí náklady související s ubytováním nebo dopravou, které byly sjednané předtím, než došlo k vážné události, kvůli které nebylo možné uskutečnit plánovanou cestu.