Informace z banky a tiskové zprávyKontakt pro média 
Tereza Kaiseršotová
Tisková mluvčí
tereza.kaisersotova@rb.cz


Etický kodex
PDF Raiffeisenbank International Group ke stažení ZDE

29. 1. 2015

Equa bank představuje novinky: Běžný účet nově zdarma a bez podmínek

S novým rokem představuje Equa bank hned tři produktové novinky. Jako jediná banka na trhu nově nabízí běžný účet zcela zdarma bez jakýchkoliv dalších podmínek. Nabídku spořicích účtů rozšiřuje o účet HIT s úrokovou sazbou až 1,5 % ročně a nově nabízí nadstandardní pojištění pro nejběžnější životní situace.

Naše nové produkty opět přináší další inovace na bankovní trh. Jsme jediní, kdo nabízí běžný účet zdarma bez jakýchkoliv podmínek včetně všech výběrů z bankomatů. S novým spořicím účtem HIT navíc jdeme proti trendu snižování zhodnocení vkladů našich klientů a odměňujeme je za aktivní využívání produktů a služeb. Nové pojištění nabízí nadstandardní a komplexní rozsah krytí za jednu z nejlepších cen na trhu,“ říká Petr Řehák, generální ředitel a předseda představenstva Equa bank.

Jediný běžný účet na trhu zdarma bez dalších podmínek

Běžný účet od Equa bank, který je pravidelně veřejností i odborníky oceňovaný jako nejvýhodnější na trhu, je nyní nově zdarma bez jakýchkoli podmínek. Klienti mohou využívat bezplatně a bez omezení všechny služby, na které byli zvyklí - vedení účtu, neomezený výběr ze všech bankomatů v ČR, tuzemské platby online, bezkontaktní multiměnovou platební kartu s bonusovým programem výhodného nakupování a další. „Běžný účet od Equa bank se tak stal jediným účtem na trhu, který je opravdu zdarma. Náš účet nabízí řadu výhod a víme, že ho klienti rádi aktivně používají. Proto jsme se rozhodli zrušit všechny podmínky pro jeho bezplatné vedení a nyní je úplně zdarma bez omezení,“ uvedl Jakub Pavel, ředitel retailového bankovnictví.

Spořicí účet HIT s jednou z nejvyšších úrokový sazeb - 1,5 % p. a.

Zatímco úrokové sazby na trhu klesají, Equa bank úrokové sazby naopak zvyšuje.  Od února přichází banka s novým spořicím účtem HIT, který tvoří základní úroková sazba 1 % a bonus ve výši 0,5 %. Na bonus má nárok každý, kdo má příjem na běžném účtu alespoň 10 000 korun měsíčně nebo uskutečnil minimálně tři platby kartou za měsíc. Po splnění jedné z těchto možností získá klient úrokovou sazbu na spořicím účtu

1,5 % p. a. „Sedm z deseti klientů nás aktivně využívá. Proto jsme se rozhodli tyto klienty, ale také nově příchozí, za jejich aktivitu odměnit a uvádíme na trh nový spořicí účet HIT,“ doplnil Jakub Pavel.

Komplexní pojištění na nejběžnější životní situace

Equa bank svým klientům nově nabízí také několik typů pojištění, které řeší nejběžnější situace každodenního života. „Pojištění nabízí na trhu řada bank za víceméně stejných podmínek. My ale chceme našim klientům nabídnout něco navíc. Nabídku pojištění jsme proto připravili tak, aby si každý náš klient mohl vybrat takovou pojistnou ochranu, která přesně vyhoví jeho potřebám,“ uvedl Ondřej Hák, ředitel úvěrových a pojistných produktů Equa bank. Pojištění je možné sjednat jednoduše v internetovém bankovnictví z pohodlí domova nebo na pobočce.

Varianty pojištění u Equa bank:

Pojištění karty a osobních věcí pokrývá náklady vzniklé zneužitím platební karty nebo ztrátou či odcizením osobních věcí, včetně například mobilního telefonu, tabletu nebo notebooku, až do výše 50 000 korun. V případě ztráty nebo zcizení osobních věcí uhradí pojišťovna náklady na pořízení nových. Pojištění se vztahuje na všechny transakce kartou provedené až 96 hodin před blokací karty a platí po celém světě.

Cestovní pojištění je výhodné pro jednotlivce, rodinu i milovníky rizikových sportů. Jelikož se pojištění vztahuje na každou cestu do zahraničí v délce až 90 dní, je vhodné i pro delší pobyty. Na počtu výjezdů do zahraničí během roku nezáleží, cena pojištění zůstává stejná.

Pojištění výdajů je určené všem, kteří nechtějí při ztrátě zaměstnání nebo dlouhodobé nemoci ohrozit svůj rodinný rozpočet a chod domácnosti. V závislosti na zvoleném balíčku bude pojišťovna až dvanáct měsíců v řadě klientovi vyplácet pojistné plnění ve výši 4 000 Kč přímo na jeho účet. V případě přiznání trvalé invalidity (III. stupně) náleží pojištěnému klientovi jednorázově 50 000 Kč.

D.A.S. pojištění právní ochrany řidiče je partnerem motoristům na cestách napříč Evropou při řešení případů týkajících se obhajoby v trestním nebo přestupkovém řízení, připsání co možná nejmenšího počtu bodů, záchrany řidičského oprávnění, snížení pokuty na minimum, odškodnění u viníka nehody, zajištění vyplacení pojistného plnění včas a v řádné výši apod. Klient získává právní servis 24 hodin denně: telefonickou právní poradu, advokáta, zastupování v soudním řízení. Výdaje spojené s těmito službami za klienta zaplatí až do výše 500 000 Kč pojišťovna.

Pojištění zdravotní asistence neznamená jen, že klient může kdykoliv po telefonu konzultovat svůj zdravotní stav s lékařem, ale získá i lepší péči v nemocnici i mimo ni. Kromě nadstandardního ubytování zajistí pojišťovna například i odvoz z nemocnice, nákup i úhradu doplatků za léky předepsané v souvislosti s hospitalizací. Během prvních dvou týdnů domácí rekonvalescence může klient dvakrát využít služeb zahrnujících úklid bytu, vyprání a vyžehlení ošacení a nákup běžných domácích potřeb.

Pojištění domácí asistence řeší nouzové situace v domácnosti včetně oprav domácích spotřebičů nebo zabouchnutých dveří. Pojištění pokryje náklady na příjezd opravářů, práci a drobný materiál. Pokud se bude jednat o havárii, která znemožní obyvatelnost pojištěné domácnosti, zajistí pojišťovna klientovi náhradní ubytování.

Pojištění karty a osobních věcí, cestovní pojištění a pojištění pravidelných výdajů poskytujeme ve spolupráci s BNP Paribas Cardif Pojišťovnou, a.s., pojištění zdravotní a domácí asistence se společnosti Europ Assistance, s.r.o. a pojištění právní ochrany řidiče ve spolupráci se společností D.A.S. Rechtsschutz AG, pobočka pro ČR.