Informace z banky a tiskové zprávy

Logo ke stažení
logo ve formátu PNG
logo ve formátu PDF
​​​​užití loga Equa bank - pravidla


Kontakt pro média
Kateřina Petko
Head of PR & Internal Communications 
katerina.petko@equabank.cz

19. 6. 2014

Equa bank poskytla úvěr na modernizaci vozů jindřichohradecké úzkokolejky

Equa bank podpořila úvěrem ve výši 39 milionů korun modernizaci vozů sloužící k pravidelné přepravě osob na jindřichohradeckých úzkokolejkách, které vlastní a provozuje společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD). Celkově bude projekt modernizace vozového parku stát 60 milionů Kč, zbytek nákladů bude pokryt dotací z Regionálního operačního programu.


Jihočeši jsou na svou úzkokolejku právem hrdí a my jsme potěšeni, že se můžeme podílet na její modernizaci a tím i dalšími rozvoji. Vozy z let 1984–1986 již nesplňovaly požadavky na komfort, také jejich provoz byl nákladný. Z poskytnutých prostředků byla financována jejich modernizace, což zahrnovalo jak návrh nového designu, tak začlenění dalších technických prvků, jako je například zdvíhací plošina pro vozíčkáře, klimatizace, nová elektroinstalace s informačním systémem pro cestující nebo hydrostatický pohon. Z původních vozů rumunské provenience zůstal pouze zrenovovaný podvozek a vše ostatní je nové,“ říká Pavel Vávra, bankéř Equa bank pro malé a střední firmy v regionu Čechy Jihozápad. Tři z celkového počtu čtyř nových motorových vozů již jezdí ve zkušebním provozu a budí pozornost jak veřejnosti, tak i odborníků na železnici.

Úzkorozchodné tratě vedou z Jindřichova Hradce na sever do Obrataně a na jih do Nové Bystřice, celkově se jedná o 90 km. Není to však „jen“ doprava, kterou JHMD nabízí. „Návštěvníci mají možnost pronajmout si ubytování ve zrekonstruovaných nádražních budovách nebo jet na projížďku parním vlakem, nově také nabízíme spolujízdu na stanovišti strojvedoucího,“ popisuje předseda představenstva JHMD Boris Čajánek. „Modernizace vozového parku je samozřejmě velmi důležitou součástí zlepšování služeb pro klienty. Jsme rádi, že jsme v Equa bank našli flexibilního partnera, který nám ji umožnil realizovat.