Informace z banky a tiskové zprávy

Logo ke stažení
logo ve formátu PNG
logo ve formátu PDF
​​​​užití loga Equa bank - pravidla


Kontakt pro média 
Kateřina Petko
Head of PR & Internal Communications 
katerina.petko@equabank.cz

30. 3. 2020

Equa bank podporuje podnikatele: poskytne úvěry se zárukou z programu COVID II a umožňuje odklad splátek

Equa bank se připojila k programu COVID II, který připravuje Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO). V rámci tohoto programu bude Equa bank poskytovat úvěry pro podnikatele se zárukou od ČMZRB. Podnikatele, kteří jsou ohroženi epidemií koronaviru, podporuje i možností odkladu splátek firemních úvěrů až o pět měsíců.

Díky spolupráci s ČMZRB budeme schopni nabídnout výhodné úvěrování pro malé a střední firmy, které pro nás byly vždy klíčové. Úvěry se zárukou ČMZRB jim umožní získat prostředky pro svůj nezbytný restart. Podnikatelé tak získají prostředky na úhradu provozních výdajů, jako jsou mzdy, nájem, energie, dodavatelsko-odběratelské faktury, materiál, zásoby apod.,“ řekl Luboš Janoušek, ředitel firemního bankovnictví Equa bank. „Equa bank podává pomocnou ruku podnikatelům, kteří se ocitli v krizové situaci, i jinak – umožňujeme jim odložit splátky firemních úvěrů až o pět měsíců,“ dodává Luboš Janoušek.

ČMZRB bude v rámci programu COVID II podnikatelům poskytovat záruky za úvěry a přispívat na úhradu úroků. Zaručované provozní úvěry by měly podpořit okolo 10 000 podnikatelských projektů v objemu přibližně 30 mld. Kč. V rámci programu COVID II bude podnikatelům poskytovat záruky za provozní úvěry, jejichž minimální hranice bude stanovena na 10 tisíc korun.

Chystaný záruční program COVID II bude s největší pravděpodobností upraven tak, že ČMZRB bude ručit za úvěry od 10 tis. do 15 mil. Kč. Poskytovaná záruka bude krýt pravděpodobně až 80 % komerčního úvěru a žadatel zároveň bude moci čerpat finanční příspěvek až 1 mil. korun na úhradu úroků. Předpokládaná doba ručení bude tři roky. 

Je pro nás velmi důležité, že na úvěry se zárukou od ČMZRB dosáhnou firmy, které jsou teď často ve svízelné situaci. Vždy jsme se jim snažili být oporou a jsem rád, že jí můžeme být i v dnešní nelehké době,“ říká Luboš Janoušek, ředitel firemního bankovnictví Equa bank.

Více informací o programu: https://www.cmzrb.cz/cmzrb-rozdeli-dalsich-5-miliard-na-covid-ii/