Informace z banky a tiskové zprávyKontakt pro média 
Tereza Kaiseršotová
Tisková mluvčí
tereza.kaisersotova@rb.cz


Etický kodex
PDF Raiffeisenbank International Group ke stažení ZDE

31. 1. 2014

Equa bank ovládla soutěž „Finparáda - Finanční produkt roku 2013“ a získala dvě první a jedno třetí místo

Equa bank letos dominovala v soutěži „Finparáda – finanční produkt roku 2013“ a odnesla si hned tři ocenění. První místa obsadila v kategoriích Bankovní účet a Spořicí účet, třetí místo v kategorii Hypotéka. V konkurenci oceněných bank a pojišťoven se stala jednoznačně nejúspěšnější finanční institucí. Výsledky soutěže Finparáda - Finanční produkt roku vyhodnocují odborníci z analytické společnosti Scott & Rose, kteří produkty sledují průběžně po celý rok.

Jsme rádi, že naše produkty oceňují jak klienti, tak odborníci. Naše spořicí účty dlouhodobě nabízejí jedny z nejvyšších úrokových sazeb na trhu. Běžný účet Equa bank se zase těší velké oblibě kvůli jeho jednoduchosti, nulovým poplatků a bezplatným výběrům ze všech bankomatů po celé ČR. U našich hypoték pak klienti i odborníci oceňují především příznivé úrokové sazby a jednoduchý proces vyřízení,“ říká Jakub Pavel, ředitel retailového bankovnictví Equa bank.

Sazby Equa bank po celý rok mezi nejvyššími

Přestože úrokové sazby na spořicích účtech klesaly, dokázala je Equa bank po celý rok 2013 udržet mezi těmi nejvyššími. Především tato skutečnost ji v kategorii Spořící účet vynesla na první místo. Aktuální úroková sazba na korunovém spořicím účtu Equa bank je pro zůstatek do 1,25 mil. Kč 1,4 % ročně. Kromě Spořicího účtu v korunách nabízí Equa bank i Spořicí účet Extra v eurech s úrokovou sazbou až 1,5 % ročně. Se spořicím účtem se stejně jako u ostatních produktů Equa bank nepojí žádné poplatky.

Výběry z bankomatů všude zdarma

Z loňského druhého místa se na první příčku dostal běžný účet od Equa bank především kvůli bezplatnému vybírání z jakéhokoliv bankomatu v ČR a nulovým nákladům na jeho vedení včetně všech plateb a internetového bankovnictví. Odborníci Scott & Rose zároveň ocenili rozsáhlý bonusový program CARTE a rozšiřující se síť poboček.

Účelová hypotéka vstoupila dravě do hry

Třetí místo v kategorii Hypotéky získala Equa bank díky své účelové hypotéce. Kromě snížení úrokových sazeb na hypotékách o 0,3 % ročně, zrušila Equa bank v dubnu 2013 také poplatek za vedení a správu hypotečního úvěru ve výši 150 korun měsíčně, a to pro všechny nové a refixované hypoteční úvěry. Od 1. února 2014 přestane Equa bank účtovat poplatky za správu hypotečních úvěrů také všem klientům, kteří u Equa bank čerpali hypotéky od počátku jejich poskytování v roce 2011 do 15. dubna 2013.

Finanční produkt roku se liší od ostatních podobných soutěží tím, že hodnocení každého typu produktu provádí konkrétní osoba a vítězové nejsou vybráni anonymní masou porotců, dopisovatelů či účastníků ankety. Hodnotitelem a vyhlašovatelem Finančního produktu roku je analytická společnost Scott & Rose, provozovatel finančního portálu Finparáda.cz, která při hodnocení využívá více než desetileté praxe v oblasti zpracování dat, informací a analýzy finančních produktů,“ vysvětluje Zdeněk Bubák, šéfredaktor portálu Finaparáda.cz