Informace z banky a tiskové zprávyKontakt pro média 
Tereza Kaiseršotová
Tisková mluvčí
tereza.kaisersotova@rb.cz


Etický kodex
PDF Raiffeisenbank International Group ke stažení ZDE

14. 11. 2016

Equa bank oslavila své 5. narozeniny ziskem 81 milionů korun

Zároveň banka u příležitosti 5. výročí na trhu představila několik produktových novinek.

Equa bank má za sebou pět úspěšných let na českém trhu. Během nich banka uvedla kompletní portfolio produktů a služeb, jak pro retailové, tak firemní klienty, vybudovala 59 obchodních míst po celé ČR, dynamicky a vyváženě rostla ve všech segmentech a již od konce loňského roku vykazuje na měsíční bázi kladný hospodářský výsledek. 

Ke konci 3. čtvrtletí 2016, tedy téměř k datu svých 5. narozenin, vykázala Equa bank zisk ve výši 81 milionů korun. Počet klientů vzrostl meziročně o 42 % na 233 tisíc, bilanční suma vzrostla o 25 %, celkový objem úvěrů o 23 % a celkový objem vkladů o 30 %. Ziskové hospodaření očekává Equa bank za celý rok 2016. „Po celých pět let své existence roste Equa bank trvale a stabilně ve všech oblastech svého podnikání. Náš finanční a obchodní plán se nám od počátku daří plnit, a to také díky současným dobrým ekonomickým podmínkám, které se trvale zlepšují, provozní efektivitě a dobré platební morálce našich klientů. Proto očekáváme, že letošní rok bude prvním ziskovým rokem Equa bank,“ uvedl Petr Řehák, generální ředitel a předseda představenstva Equa bank.

U příležitosti 5. narozenin představila Equa bank několik produktových novinek. „Naše portfolio produktů a služeb je již téměř kompletní, přesto stále přicházíme s novými službami a s produkty, které klienti chtějí. Letos jsme si pro ně připravili kontokorent s unikátním pojištěním, které je první svého druhu na českém trhu. Především mladší generace jistě ocení zcela nové mobilní bankovnictví, podnikatelé pak Hypotéku PRO se zjednodušeným dokládáním příjmu. Firemním klientům nově nabízíme také úvěry se zárukami Evropského investičního fondu,“ uvedl Jakub Pavel, ředitel retailového bankovnictví. 

  • Kontokorent – jednoduchý a transparentní produkt s limitem od 5 000 Kč do 100 000 Kč a roční úrokovou sazbou 16,9 %. K dispozici je za splnění podmínky kreditního obratu na běžném účtu ve výši 25 % z limitu během 3 měsíců. Uvedení začátkem roku 2017.
  • Pojištění kontokorentu – unikátní produkt na českém trhu určený pro případ pracovní neschopnosti, ztrátě zaměstnání, hospitalizaci, invaliditě III. stupně či úmrtí. Uvedení začátkem roku 2017.
  • Hypotéka PRO – hypotéka pro podnikatele se zjednodušeným dokládáním příjmu (3x výpis z účtu bez daňového přiznání). Uvedení prosinec 2016.
  • Mobilní bankovnictví nové generace – nabízí větší komfort klientům, např. PIN namísto SMS, fulltextové vyhledávání v rámci transakcí, kontakty, avataři, nekonečná časová osa aj. Uvedení začátkem roku 2017.
  • Úvěry se zárukami EIF – nabízeny v rámci programu COSME s finančním krytím Evropské komise. V rámci smlouvy s EIF umožní Equa bank v následujících dvou letech  poskytnout úvěry ve výši 1,8 mld. Kč (přibližně 66,5 mil. eur) malým a středním podnikům. K dispozici je za splnění podmínek max. počtu zaměstnanců 250, min. výše úvěru 1 mil. Kč, min. splatnosti 12 měsíců a ročního obratu 1,3 mld. Kč (resp. bilanční sumy 1,1 mld. Kč). Uvedení září 2016.