Informace z banky a tiskové zprávyKontakt pro média 
Tereza Kaiseršotová
Tisková mluvčí
tereza.kaisersotova@rb.cz


Etický kodex
PDF Raiffeisenbank International Group ke stažení ZDE

20. 2. 2017

Equa bank má za sebou první ziskový rok

V roce 2016 hospodařila se ziskem 106 milionů korun.

Equa bank zakončila rok 2016 se ziskem po zdanění ve výši 106 milionu korun a má za sebou první celý rok ziskového hospodaření. Za pozitivním výsledkem stojí dlouhodobá a stabilní prodejní výkonost, dynamicky rostoucí portfolio klientů, zvyšující se objem poskytnutých úvěrů a kvalitní úvěrové portfolio s optimální segmentovou diverzifikací. Ziskové hospodaření Equa bank očekává i letos.

Hospodářský výsledek za loňský rok je pro nás pozitivním překvapením, protože zisk je vyšší, než jsme plánovali. Klíčem k našemu úspěchu je strategie a obchodní model, který jsme si od počátku vstupu na trh zvolili. Ten je na jedné straně založen na jednoduchých, atraktivních a bezplatných produktech a službách a na druhé straně na stabilním růstu bilanční sumy při vyváženém poměru úvěrů a vkladů. Důkazem, že je tento model pro klienty atraktivní, je skutečnost, že naše produkty a služby již využívá přes čtvrt milionu klientů, což je o téměř 40 procent více než vloni,“ uvedl Petr Řehák, předseda představenstva a generální ředitel Equa bank. 

Ke konci roku 2016 přesáhla bilanční suma Equa bank 44 miliard korun a ve srovnání s předchozím rokem vzrostla o 20 %. Vklady klientů meziročně vrostly o 19 % na 40 mld. korun. Úvěry klientů se meziročně zvýšily o 18 % na 32 miliard. Portfolio retailových úvěrů se zvýšilo o 26 % a činilo celkem 20 mld. korun, portfolio úvěrů živnostníkům, malým a středním firmám vzrostlo meziročně o 7 % na 12 mld. korun. Vlastní kapitál banky vyrostl o 20 % na 3,6 miliardy korun. Provozní výnosy banky vzrostly meziročně o 30%. Počet klientů Equa bank činil ke konci roku 2016 téměř 250 tisíc, což představuje meziroční nárůst o 39 %. Více než 70 % klientů aktivně využívalo širokou nabídku produktů a služeb Equa bank. Ke konci roku 2016 měla Equa bank 59 obchodních míst.