Informace z banky a tiskové zprávy

Logo ke stažení
logo ve formátu PNG
logo ve formátu PDF
​​​​užití loga Equa bank - pravidla


Kontakt pro média
Markéta Dvořáčková 
Head of PR & Internal Communications 
marketa.dvorackova@equabank.cz

2. 5. 2017

Equa bank je nejlevnější bankou v České republice

Porota ocenila nízké poplatky i přehlednost sazebníku

V nezávislém testu poplatků v roce 2016 skončila Equa bank dle portálu Bankovnipoplatky.cz na prvním místě. Celkem získala od poroty, která hodnotila výši poplatků a přehlednost sazebníků, 87,5 %. 

Na první místo se Equa bank dostala díky Běžnému účtu, který je vedený zcela zdarma a bez jakýchkoliv podmínek. Porota hodnotila i sazebník, který se celý vejde na čtyři stránky, takže je pro klienty maximálně srozumitelný. Porota ocenila i to, že banka nemění klíčové výhody: „Equa bank je jednou z novějších bank. Účet zdarma je stále bez podmínek a žádné strukturální změny se v posledním kvartále neodehrály. Sazebník je přehledný a jednoduchý. Je zcela evidentní, že nové banky přistoupily k sazebníkům proklientsky, a to jak z hlediska přehlednosti, stručnosti, barevnosti, tak i z pohledu různých dodatkových a vysvětlujících informací,“ říká Miroslav Zeman, šéfredaktor webu Bankovnipoplatky.cz

„Zlaté umístění v tomto nezávislém testu nás velmi potěšilo. Stojí za ním naše odhodlání nabízet klientům služby bez absurdních poplatků. O tom svědčí i fakt, že co do počtu klientů patříme mezi nejdynamičtěji  rostoucí banky v České republice.,“ říká Jakub Pavel, ředitel retailového bankovnictví Equa bank.

Equa bank se v žebříčku nejlevnějších bank objevila už potřetí. V roce 2012 a 2014 obsadila třetí místo, nyní se probojovala na vedoucí pozici .