Informace z banky a tiskové zprávyKontakt pro média 
Tereza Kaiseršotová
Tisková mluvčí
tereza.kaisersotova@rb.cz


Etický kodex
PDF Raiffeisenbank International Group ke stažení ZDE

4. 11. 2020

Drobné investice při platbě kartou Equa bank se za poslední rok ztrojnásobily

Investovat bez vstupního poplatku je možné do konce letošního roku

Drobné investice při platbě kartou si u Equa bank za dva roky získaly velkou popularitu. Využívá je už každý třetí investiční klient. Roste zájem i o klasické investice do fondů. Proto až do konce letošního roku umožňuje Equa bank investovat bez vstupního poplatku do všech 37 fondů, které nabízí.

Equa bank jako jedna z prvních bank na českém trhu umožňuje od listopadu 2018 klientům i drobné automatické investice při každé platbě kartou. Klient si může nastavit, jak často a jaké částky (například 10, 20 nebo 50 Kč) chce odkládat při každém použití platební karty. Jakmile částka dosáhne 100 Korun, jsou peníze investovány. Klient tak nakupuje a současně investuje. Zřízení drobných investic je jednoduché a přes 90 % klientů si je založí v internetovém bankovnictví.

„Drobné investice si u našich klientů získaly velkou popularitu - třetina investičních klientů Equa bank využívá právě tuto službu. Za poslední rok se objem investic nakoupených prostřednictvím služby drobného investování zvýšil trojnásobně,“ řekl David Kögler, Head of Investment Products, Equa bank.

Drobné investování při platbě kartou je vhodné zejména pro klienty, kteří chtějí s investováním začít. Nebo pro ty, kteří si prostě jen chtějí odkládat své drobné a tyto nechat pracovat. Klienti mají možnost službu kdykoli pozastavit a pak se k ní znovu vrátit. Investice je samozřejmě možné kdykoli prodat a během pěti pracovních dní mít peníze zpět na svém účtu. Služba je výhodná i proto, že je pro klienty zdarma - klienti neplatí vstupní poplatek.

„Průměrný investiční zůstatek klientů se službou drobného investování ke konci třetího čtvrtletí letošního roku byl téměř 9 tisíc korun. Průměrná měsíční investice přitom roste a v třetím kvartálu letošního roku byla více než 700 Kč měsíčně. Klienti si z nabídky fondů volí nejčastěji dynamický fond investující do světových akcií. Nabídku fondů tvoří vybrané produkty světových investičních správců,“ doplňuje David Kögler.

 

Bez poplatku až do konce roku

Equa bank nabízí pravidelné i jednorázové online investování podle investičních cílů. Zájemce si může vybrat z nabídky životních situací, které chce investicí řešit. V nabídce se zobrazují typické cíle, jako jsou například přilepšení na stáří nebo tvorba finanční rezervy. Pomocí investiční kalkulačky si klient může svůj cíl libovolně upravovat tak, aby nejlépe vystihoval jeho potřeby. Investovat přitom může do nabídky 37 korunových fondů pokrývající globální i regionální akciové a dluhopisové trhy od renomovaných a důvěryhodných správcovských společností – BNP Paribas AM, Fidelity a NN IP.

„Situace na finančním trhu přispívá ke zvýšenému zájmu klientů o alternativní možnosti zhodnocování peněz. Sazby na spořicích a termínovaných účtech klesají a výhledově zřejmě neporostou,“ vysvětluje David Kögler.

Equa bank vychází vstříc tomuto zvýšenému zájmu o investování a až do konce letošního roku umožňuje investovat bez vstupního poplatku do všech fondů, které nabízí.

Samozřejmostí u Equa bank je, že klienti neplatí poplatky za zřízení, vedení či zrušení investičního účtu, stejně jako za správu a úschovu cenných papírů. Klienti neplatí bance ani žádné výstupní nebo výkonnostní poplatky.

Investice je výsledkem osobního rozhodnutí investora po předchozím zvážení vlastní finanční situace, vztahu k riziku a účelu investice. S investičními nástroji jsou spojena různá investiční rizika, přičemž hodnota investice může kolísat a není zaručena návratnost původní investované částky. Minulá ani očekávaná výkonnost investičních nástrojů nezaručuje skutečnou výkonnost budoucí.

Více na: www.equabank.cz/investice