Informace z banky a tiskové zprávy

Logo ke stažení
logo ve formátu PNG
logo ve formátu PDF
​​​​užití loga Equa bank - pravidla


Kontakt pro média 
Tereza Kaiseršotová
Tisková mluvčí
tereza.kaisersotova@rb.cz


Etický kodex
PDF Raiffeisenbank International Group ke stažení ZDE

24. 9. 2018

Dobrovolnický den Equa bank: Zaměstnanci pomáhali neziskovým organizacím svoji aktivitou i finančními příspěvky

Equa bank u příležitosti 7. výročí svého vzniku již popáté pořádala Dobrovolnický den. Ve spolupráci s neziskovými organizacemi v Praze a regionech pomohli zaměstnanci banky celkem šesti neziskovým projektům. 

Dobrovolnický den se v Equa bank stal již tradicí, je každoroční součástí oslav působení Equa bank na českém trhu. Naši zaměstnanci mohou podpořit dobrou věc prací nebo finančním příspěvkem. Dobrovolných pracovních aktivit se letos zúčastnilo 61 zaměstnanců Equa bank, což je zhruba 10 % všech našich pracovníků. Zúčastněné neziskové organizace jsme podpořili částkou přesahující 107 tisíc korun,“ dodává Markéta Dvořáčková, ředitelka PR a interní komunikace Equa bank.

Dobrovolníci Equa bank pomohli s úpravou zahrady Fakultní mateřské školy se speciální péčí v Arabské ulici v pražských Dejvicích, podíleli se na úklidu výcvikového střediska Centra výcviku psů Helppes, s úklidem vypomohli v nakladatelství organizace Cesta domů, která pomáhá s péčí o umírající v domácím prostředí, a v brněnské Lize vozíčkářů. Na Severní Moravě pomohou dobrovolníci Equa bank (2. října 2018) s organizací vzdělávacího dopoledne speciální Mateřské škole Eliška.

Kromě toho zaměstnanci Equa bank pomohli neziskovým organizacím také prostřednictvím sportovních aktivit a prostřednictvím charitativního prodeje domácího pečiva. Přes 20 sportovců „vysportovalo“ pro organizaci Helppes přes 14 tisíc korun a představenstvo banky vydělalo prodejem pečiva 8 990 korun. Kromě toho se zaměstnanci banky zapojili do charitativní tomboly, pro kterou vybrali 16 988 korun. Tyto peníze poputují pacientovi se svalovou dystrofií, který je využije na zaplacení služeb asistenta.