Informace z banky a tiskové zprávy

Logo ke stažení
logo ve formátu PNG
logo ve formátu PDF
​​​​užití loga Equa bank - pravidla


Kontakt pro média
Markéta Dvořáčková 
Head of PR & Internal Communications 
marketa.dvorackova@equabank.cz

23. 9. 2016

Češi ve slevách utrácejí dvakrát více než obvykle

Češi čím dál víc využívají slevových akcí. Potvrdil to i uplynulý víkend (16. – 18. září 2016), během něhož desítky obchodů i e-shopů nabídly své zboží se slevou od 20 až do 70 %. V porovnání s běžným víkendem (09. – 11. září 2016) tak Češi utráceli ve slevových akcích dvakrát tak více. Vyplynulo to z interních dat Equa bank. 

Největší zájem měli během uplynulého víkendu Češi o oblečení a obuv. Počet transakcí za tyto produkty vzrostl oproti běžnému víkendu o více než 94 %. Průměrně za zboží Češi zaplatili 900 korun, což je o 27 % víc, než při běžných nákupech tohoto typu. Velký zájem byl také o elektroniku, kde se počet transakcí zvýšil o 45 %, a o doplňky či vybavení do domácnosti, kde transakce vzrostly o 39 %. 

Statistiky potvrzují, že si Češi rádi počkají na slevy, poté berou obchody útokem a ze svých peněženek vydají mnohem více peněz. Podle toho, co Češi nakupují, což jsou zejména oděvy, ale také kosmetika či vybavení do domácnosti, lze odvodit, že nákupy v akcích přitahují více ženy než muže,“ říká Tomáš Veselý, ředitel depozitních produktů Equa bank.