Informace z banky a tiskové zprávy

Logo ke stažení
logo ve formátu PNG
logo ve formátu PDF
​​​​užití loga Equa bank - pravidla


Kontakt pro média
Markéta Dvořáčková 
Head of PR & Internal Communications 
marketa.dvorackova@equabank.cz

1. 4. 2014

Aprílová TZ: Veřejný dluh České republiky se snížil o čtvrtinu!

Opravdu mistrovský kousek se povedl českému státu. Využil výhodné nabídky na refinancování úvěrů, kterou nabízí Equa bank. Díky tomuto odvážnému kroku se dluh České republiky snížil o celou čtvrtinu. Celková úspora je v hodnotě 45 miliard korun a v přepočtu teď dluží každý občan ČR o téměř 43 000 korun méně.

Všiml jsem si nabídky Equa bank v televizi v reklamní přestávce. Samozřejmě jsem tomu nevěřil, proto jsem jim zavolal a zeptal se, zda by byli ochotni pomoct České republice s veřejným dluhem - jsme přece všichni na jedné lodi, ať už pracujeme ve státní správě nebo v bance. K mému překvapení svolili se schůzkou a po několika setkáních byla ruka v rukávu. Bylo to fakt jednoduché. Mohu proto prozradit, že se přesně 1. dubna 2014 sníží dluh Česka ze 1,8 bilionu korun o plných 25 %, tedy na 1,35 bilionu korun,“ uvedl nejmenovaný zdroj z nejmenovaného ministerstva.

Postup českého státu doslova šokoval renomované ekonomy a členy bankovní rady ČNB. „Jsme v šoku, a to doslova. O takovém postupu se nepíše ani v jedné ekonomické učebnici, dokonce se o něm ani neučí na Vysoké škole ekonomické v Praze,“ shrnul za všechny jeden z představitelů České národní banky

Jednoduché a geniální, jak jinak lze postup českého státu označit,“ dodal druhý, také nejmenovaný zástupce ČNB. Jedno je už nyní jisté – tato unikátní transakce se zapíše do dějin boje se státním dluhem.