Přehled významných událostí

Equa bank se 14. listopadu 2022 spojí s Raiffeisenbank9. 9.

Vážení klienti,
dovolte, abychom vám poskytli aktuální informace k probíhajícímu spojení Equa bank a Raiffeisenbank.
Equa bank se 14. listopadu 2022 spojí s Raiffeisenbank a veškeré služby budeme poskytovat pod značkou Raiffeisenbank. Díky tomuto spojení dostanete to nejlepší z obou bank.
 
Nejpodstatnější ze všeho je, že vám i nadále zůstanou všechny produkty a budou fungovat stejně, jak jste zvyklí. Například vedení účtu a výběry ze všech bankomatů budou zdarma. Stejné budou i výhodné podmínky spoření nebo online poskytnutí půjček. To vše budete mít pohodlně a snadno po ruce i díky novému internetovému bankovnictví a mobilní aplikaci Raiffeisenbank.
 
Více informací pro občany naleznete na našem speciálním webu zde a pro firmy a podnikatele zde.
 
Vaše Equa bank


2022

K 1. 1. 2022 dojde ke sloučení Equa bank a Raiffeisenbank29. 11.

S účinností od 1. ledna 2022 dojde ke sloučení Equa bank a. s. a Raiffeisenbank a. s.. Equa bank a. s. jako společnost zanikne a všechna práva i povinnosti ze smluvních vztahů přejdou na Raiffeisenbank a. s.. S Equa bank se budete potkávat i nadále po 1. 1. 2022. Pod značkou Equa bank bude Raiffeisenbank poskytovat služby tak, jak je znáte. Nezmění se zatím číslo účtu ani kód banky, zůstane stejné i internetové bankovnictví a mobilní aplikace, stejně jako zůstanou beze změn i naše pobočky i Klientské centrum. 

Oznámení o plánované fúzi společností Raiffeisenbank a. s. a Equa bank a. s. podle § 16 odst. 8 zákona o bankách


Equa bank má již 500 000 klientů7. 9.

Klienti u Equa bank oceňují především jednoduché a moderní online bankovnictví, výběry ze všech bankomatů doma i ve světě zdarama, bezplatné základní služby a produkty, cenovou transparentnost a klientský přístup.


V soutěži Zlatá koruna jste nás ocenili celkem šestkrát21. 6.

Jsme moc rádi, že i v letošním ročníku prestižní soutěže Zlatá koruna se nám podařilo díky vám získat celkem 6 ocenění. Zlatou korunu získal náš Běžný účet, Spořicí účet HIT a v Ceně podnikatelů získal první místo Podnikatelský běžný účet. Stříbrnou korunou ocenila odborná porota naši Minutovou půjčku, Podnikatelský běžný účet a v Ceně veřejnosti si druhé místo vybojoval také náš Běžný účet zdarma a bez podmínek. Děkujeme, že jste s námi.


Získali jsme ocenění v soutěži Mastercard Awards v kategorii Innovations29. 4.

Equa bank obdržela v soutěži Mastercard Awards významné ocenění v kategorii Innovations. Ocenění reflektuje vysokou klientskou přívětivost v oblasti plateb na internetu. Důkazem klientské přívětivosti je například největší podíl plateb kartou na internetu bezpečně ověřených aplikací banky podporující biometrii a další prvenství, která vedou k zajištění bezpečnosti plateb na internetu klientsky příjemnou cestou.


Náš běžný účet se stal nejlepším bankovním osobním účtem roku 2020 v soutěži Finparáda19. 2.

V lednu 2021 byly vyhlášeny výsledky soutěže Finanční produkt roku 2020, kterou pořádá společnost Scott & Rose, provozovatel finančního portálu Finparáda.cz. Equa bank získala nejvyšší ocenění v kategoriích Finanční společnost roku 2020 a Cena veřejnosti roku 2020 (Běžný účet). Se svým Běžným účtem se dále umístila na 1. místě v kategorii Bankovní osobní účty, s účtem pro podnikatele na 1. místě v kategorii Bankovní účty pro fyzické osoby podnikatele a 3. místo získala za Spořicí účet HIT v kategorii Spořicí účty do 300 tis. Kč.


2021

Equa bank nabízí účty mladým od 15 let25. 11.

Equa bank začala od 25. listopadu nabízet depozitní produkty klientům ve věku od 15 do 17 let. Chceme oslavit mladé lidi nejen nabídkou výhodných běžných účtů, ale i moderním a uživatelsky vstřícným digitálním bankovnictvím.


Equa bank má již přes 450 000 klientů21. 7.

Klienti u Equa bank oceňují především jednoduché a moderní online bankovnictví, bezplatné základní služby a produkty, výhodné úrokové sazby, cenovou transparentnost a klientský přístup.


Equa bank získala v soutěži Zlatá koruna 2020 osm ocenění26. 6.

Equa bank letos získala v 18. ročníku prestižní finanční soutěže Zlatá koruna 2020 historicky největší počet osmi ocenění. Patří tak k nejúspěšnějším bankám v této soutěži. Odborná porota ocenila prvním místem náš Běžný účet a Spořicí účet HEI, ve třech kategoricích jsem pak získali místo druhé a v dalších třech místo třetí.


Equa bank uvádí na trh e-commerce službu PlatímPak13. 5.

Equa bank začala jako první česká banka poskytovat novou platební metodu pro nákupy v e-shopech - PlatímPak. Tyto odložené platby umožňují zákazníkům e-shopů nakupovat na internetu a zaplatit za zboží až potom, co ho mají doma a v klidu si ho zkontrolují. Odložená platba je schválena do 60 sekund a zboží stačí zaplatit kdykoliv do 30 dní od nákupu. PlatímPak tak odbourává psychologické bariéry placení na internetu a do budoucna chce konkurovat platbám na dobírku.


Spouštíme nové televizní spoty15. 3.

Alice Nellis se opět ujala kameramanského žezla a společně jsme na televizní obrazovky uvedli novou sérii televizní spotů. Aktuální televizní kampaň má za cíl podpořit naše vlajkové produkty a benefity - Běžný účet, benefit výběry ze všech bankomatů doma i ve světě zdarma, Minutovou půjčku a RePůjčku.


Zavádíme výběry ze všech bankomatů doma i ve světě zdarma3. 2.

Od února mohou všichni naši klienti vybírat ze všech bankomatů všech bank doma i ve světě zcela zdarma. Zastavte se u nejbližšího bankomatu, který máte po cestě.


Equa bank startuje platby pomocí Apple Pay21. 1.

Peněženku už můžete nechat doma. K zaplacení vám postačí přiložit mobilní telefon. Equa bank spustila jednoduché platby prostřednictvím Apple Pay. K zaplacení jednoduše postačí zaregistrovat platební kartu Equa bank do mobilní aplikace Apple Wallet. Přečtěte si více o platbách mobilem.


2020

Spustili jsme vlastní síť bankomatů s možností vkladu29. 11.

Spustili jsme prvních 13 bankomatů s možností vkladu. Další bankomaty plánujeme zprovoznit v následujících dnech. Celkem budeme mít letos 16 bankomatů. Všechny umožňují kromě výběru také vklady hotovosti. Jako jediná banka na českém trhu umí Equa bank pro své klienty prostřednictvím těchto bankomatů vložení hotovosti nejen v českých korunách, ale i v eurech nebo v dolarech přímo na cizoměnové účty.


Equa bank hlásí 400 tisíc klientů31. 7.

Klienti u Equa bank oceňují především jednoduché a moderní on-line bankovnictví, bezplatné základní služby a produkty, výhodné úrokové sazby, cenovou transparentnost a klientský přístup. Za ten banka získala první místo v kategorii Banka zákazníků v soutěži Banka roku™ 2018.


Spustili jsme Pojištění na cestu jednoduše z mobilu3. 6.

Vyzkoušejte si cestovní pojištění, které si jednoduše sjednáte na pár kliknutí z mobilu. Pojištění na cestu je platné již hodinu od sjednání. Vybrat si můžete pojištění pouze pro sebe nebo pro celou vaší rodinu.


V prestižní soutěži Zlatá koruna jsme letos získali celkem 7 medailí30. 5.

V letošním ročníku soutěže Zlatá koruna 2019 jsme získali celkem 7 medailí. Zlatou korunu získala naše Minutová půjčka v kategorii Úvěry, stříbrnou náš Běžný účet a Běžný účet Rodinná firma a bronzovou korunu si odnesl náš Podnikatelský běžný účet.


Běžný účet od Equa bank nejlepším bankovním osobním účtem r. 201830. 1.

Specializovaný finanční portál Finparáda.cz vyhlásil výsledky 8. ročníku soutěže Finparáda.cz – Finanční produkt roku. V kategorii bankovních osobních účtů se již podruhé na prvním místě umístil Běžný účet od Equa bank. V kategorii „Hypotéky“ obsadila Equa bank 3. místo s produktem „Účelová hypotéka“. Více informací o výsledcích soutěže najdete zde.


Equa bank startuje platby prostřednictvím Google Pay29. 1.

K zaplacení vám postačí přiložit mobilní telefon. Equa bank právě spustila jednoduché platby prostřednictvím on-line platebního nástroje Google Pay. K zaplacení jednoduše postačí zaregistrovat platební kartu Equa bank do mobilní aplikace Google Pay. Přečtěte si více v naší tiskové zprávě.


K podnikání přistupujeme odpovědně10. 1.

Odpovědný přístup k podnikání je součástí našich firemních hodnot a promítá se i právě do uveřejněného Kodexu řízení banky.


2019

Sbíráme další ceny. Stali jsme se Bankou zákazníků 2018 a naše mobilní aplikace vyhrála kategorii Mobilní řešení soutěže WebTop100!21. 11.

V uplynulých dnech jsme získali hned dvě prestižní ocenění. V soutěži Banka roku™ jsme vyhráli novou kategorii a stali jsme se Bankou zákazníků 2018. V soutěži WebTop100, která oceňuje nejlepší projekty digitálního marketingu, jsme vyhráli s naší aplikací mobilního bankovnictví kategorii Mobilní řešení.


Equa bank pokračuje v rychlém tempu růstu16. 11.

Za tři čtvrtletí dosáhl zisk 261 milionů Kč; o 43 % více než loni. V příštím roce plánujeme uvést na trh řadu novinek. Více o našich výsledcích hospodaření se dočtete zde.


Equa bank je nejúspěšnější bankou v soutěži Zlatá koruna 20181. 6.

V letošním ročníku jsme získali celkem 7 ocenění. Od odborné poroty máme dvě zlaté medaile za Minutovou půjčku a Běžný účet zdarma a bez podmínek, stříbrné ocenění si odnesl Podnikatelský běžný účet a bronzové ocenění jsme získali za Malý podnikatelský úvěr se zárukou Evropského investičního fondu a unikátní mobilní bankovnictví nové generace. Detailní informace naleznete v naší tiskové zprávě.


Získali jsme 3. místo v anketě Nejvstřícnější banka roku 201721. 3.

Server Bankovnípoplatky.cz vyhlásil výsledky ankety Vstřícná banka za r. 2017. Equa bank se v hodnocení veřejnosti umístila na prvním místě, v souhrnném hodnocení jsme se umístili na 3. místě. Klientský rating Vstřícná banka je průběžným čtvrtletním hodnocením, které má za cíl pravidelně, v průběhu roku hodnotit banky na základě vstřícných či nevstřícných kroků a opatření hodnocených bank. Podrobné výsledky ankety najdete zde.


Equa bank zdvojnásobila zisk5. 2.

Koncem roku 2017 přesáhla bilanční suma banky 50 miliard korun. Rok 2017 byl nejúspěšnějším rokem v historii Equa bank. Zisk Equa bank se meziročně více než zdvojnásobil a činil 232 milionů korun. Banka rostla dvou až trojciferným tempem ve všech oblastech svého podnikání. Počet klientů překročil hranici 300 tisíc a bilanční suma přesáhla 50 miliard korun. Banka očekává pokračování růstu i v roce 2018.


Otevřeli jsme novou pobočku v Jablonci nad Nisou30. 1.

Equa bank otevřela v OC Central v Jablonci nad Nisou novou pobočku a pokračuje tak v rozšiřování své obchodní sítě. Klienti mohou navštívit již 58 obchodních míst po celé České republice, přičemž jejich dostupnost mají z kteréhokoliv místa v ČR do 30 minut běžnou dopravou.


2018

Equa bank si nadělila k 6. narozeninám 300 tisíc klientů8. 11.

V příštím roce plánuje řadu novinek, mezi nimi i investice a vkladomaty. Equa bank v těchto dnech slaví šest let působení na českém trhu. Během těchto let Equa bank uvedla kompletní portfolio produktů a služeb jak pro retailové, tak firemní klienty, dynamicky a vyváženě rostla ve všech segmentech a již dva roky vykazuje ziskové hospodaření.


Equa bank více než dvojnásobně zvýšila zisk24. 10.

Ke konci 3. čtvrtletí 2017 hospodařila se ziskem 182 milionů korun. Také ve 3. čtvrtletí 2017 pokračovala Equa bank v ziskovém hospodaření. K 30. září 2017 vzrostl zisk v meziročním srovnání o 125 % na 182 milionů korun. Počet klientů Equa bank vzrostl meziročně o 27 % na 294 tisíc, bilanční suma vzrostla o 8 %, celkový objem úvěrů o 16 % a celkový objem vkladů o 6 %. Ziskové hospodaření očekává Equa bank i za celý rok 2017.


Spustili jsme autorizaci plateb otiskem prstu13. 9.

Nová verze mobilní aplikace přináší pohodlnější ovládání na displeji. Equa bank spustila vylepšenou verzi aplikace mobilního bankovnictví. Uživatelsky největší změnou je autorizace plateb do 10 000 korun otiskem prstu a také silnější zabezpečení. Na zrychlení funkcí a jednodušší ovládání se můžou těšit uživatelé systému Android i iOS. Aktualizace je k dispozici ke stažení v App Storu a Google Play. Nová verze pro systém Android se jmenuje „Equa bank nový koncept“.


Equa bank ztrojnásobila zisk16. 8.

Ke konci 1. pololetí 2017 vzrostl zisk Equa bank o 195 %. V 1. pololetí 2017 hospodařila Equa bank se ziskem 115 milionů korun, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 195%. Počet klientů Equa bank vzrostl meziročně o 30 % na 280 tisíc, bilanční suma vzrostla o 8 %, celkový objem úvěrů o 15 % a celkový objem vkladů o 7 %.  Ziskové hospodaření očekává Equa bank i za celý rok 2017.


V soutěži Zlatá koruna jsme získali 6 medailí8. 6.

Equa bank získala v soutěži Zlatá koruna, která oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu, celkem 6 medailí. Právě veřejnost zvolila na internetu Běžný účet Equa bank jako druhý nejlepší produkt roku. Detailní informace naleznete v naší tiskové zprávě.


V 1. čtvrtletí hospodařila Equa bank se ziskem 45 milionů korun16. 5.

Equa bank hospodařila v 1. čtvrtletí 2017 s čistým ziskem ve výši 45 miliónů korun, což je dvakrát více než ve stejném období loňského roku. Za výrazným meziročním nárůstem stojí pokračující zájem klientů o produkty a služby banky, nově především o pojištění a prémiové zlaté karty nebo o úvěry s podporou Evropského investičního fondu.


V projektu Nejvstřícnější banka roku 2016 jsme se umístili na třetím místě22. 3.

Nejvstřícnější bankou za rok 2016 se stala poprvé v historii hodnocení Air Bank. Tato banka nahradila na první pozici Fio banku, která byla v minulosti pětinásobným vítězem tohoto hodnocení. Na třetím místě se usadila Equa bank. Kompletní výsledky projektu se můžete dočíst v tiskové zprávě.


Máme za sebou první ziskový rok - 106 milionů korun.20. 2.

Equa bank zakončila rok 2016 se ziskem po zdanění ve výši 106 milionu korun a má za sebou první celý rok ziskového hospodaření. Za pozitivním výsledkem stojí dlouhodobá a stabilní prodejní výkonost, dynamicky rostoucí portfolio klientů, zvyšující se objem poskytnutých úvěrů a kvalitní úvěrové portfolio s optimální segmentovou diverzifikací. Ziskové hospodaření Equa bank očekává i letos.


Získali jsme 3 ocenění v soutěži „Finparáda.cz – Finanční produkt roku 2016“25. 1.

Náš Běžný účet získal nejenom 1. místo v kategorii „Bankovní osobní účty“, ale i Cenu veřejnosti. Spořicí účet HIT obsadil 3. místo v kategorii „Spořicí účty“.


Dosáhli jsme významného milníku - překonali jsme hranici čtvrt milionu klientů12. 1.

Meziročně vzrostl počet klientů o 40 %, tři čtvrtiny z nich přitom využívají banku aktivně. Naši klienti oceňují především transparentní a férový přístup a bezplatné služby a produkty, které banka neustále rozšiřuje. Více se dočtete v naší tiskové zprávě.


Nový produkt k běžnému účtu - Kontokorent10. 1.

Náš běžný účet rozšiřujeme o výhodný kontokorent s unikátním pojištěním. Čerpat kontokorent je možné až do výše 100 tisíc korun. Zjistěte více o tomto produktu s unikátním pojištěním.


2017

Vítězem 5. ročníku soutěže Equa bank Rodinná firma roku 2016 se stala společnost Ollies dorty s.r.o.15. 11.

Pátý ročník soutěže Equa bank Rodinná firma roku, kterou pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), zná svého vítěze. Stala se jím společnost Ollies dorty s.r.o., která v duchu sloganu „Mějte sladký život“, vyrábí a prodává cukrářské výrobky.


Naše 5. narozeniny jsme oslavili se ziskem 81 milionů korun14. 11.

Máme za sebou pět úspěšných let na českém trhu. Během nich banka uvedla kompletní portfolio produktů a služeb, jak pro retailové, tak firemní klienty, vybudovala 59 obchodních míst po celé ČR. Co se nám ještě dalšího podařilo se dozvíte v naší tiskové zprávě.


Nový produkt - Úvěr se zárukou EIF6. 9.

Spustili jsme nabídku firemních úvěrů se zárukou Evropského investičního fondu (EIF). Tyto úvěry jsou nabízeny v rámci programu COSME s finančním krytím Evropské komise a usnadňují přístup k financím pro rozvoj podnikání mikropodnikům a malým i středním firmám. Více se dozvíte v naší tiskové zprávě.


Potvrzujeme zisk také ve 2. čtvrtletí2. 8.

Také v 2. čtvrtletí 2016 pokračovala Equa bank v pozitivním trendu hospodaření. Ke konci června 2016 hospodařila se ziskem 52 milionů korun.


Vítězství ve Zlaté koruně 20161. 6.

Běžný účet Equa bank byl opět zvolen jako nejlepší produkt roku, zvítězil v Ceně veřejnosti Zlaté koruny. Stříbrnou korunou v Ceně podnikatelů byl oceněn náš Firemní běžný účet. Detailní výsledky naleznete v naší tiskové zprávě.


Equa bank je v zisku18. 4.

V 1. čtvrtletí 2016 jsme dosáhli zisku ve výši 21,5 milionu korun, ziskový očekáváme i celý letošní rok. Přečtěte si více informací v naší tiskové zprávě,


2016

Nové pobočky - Brno, Ostrava-Poruba4. 8.

I nadále pokračujeme v rozšiřování své obchodní sítě. Ostrava-Poruba se tak stala jubilejním, 50. v pořadí, otevřeným obchodním místem. Více o nových pobočkách zjistíte v našich tiskových zprávách.


RePůjčka - konsolidace3. 8.

Spustili jsme nový produkt, a sice konsolidaci více půjček. U nás si díky tomu můžete snížit měsíční splátky třeba až o 50 %. Více o této RePůjčce naleznete zde.


V soutěži Zlatá koruna jsme získali celkem šest ocenění27. 5.

 

Dohromady jsme získali 6 medailí. Uspěli jsme jak u odborníků, tak u široké veřejnosti. Jaké produkty byly oceněny jako nejlepší se dozvíte z naší tiskové zprávy.

 

 


Otevřeli jsme další 3 nové pobočky1. 5.

 

Pokračujeme v rozšiřování naší obchodní sítě a otevíráme hned tři nové pobočky. První pobočka se nachází v Kladně, další dvě lze najít v Praze, a to na I. P. Pavlova a v Dejvicích.

 

 


Vítězství ve Zlaté koruně 201529. 4.

 

Běžný účet Equa bank – jediný účet, který je opravdu zdarma! zvítězil v Ceně veřejnosti Zlaté koruny. Stříbrnou korunou v Ceně podnikatelů byl oceněn náš Firemní běžný účet. Detailní výsledky naleznete na stránkách Zlaté koruny.

 

 


Nově otevřená pobočka - Pardubice22. 4.

Novou pobočku v Pardubicích najdete na náměstí Republiky v paláci Hybských, naproti Zelené bráně.


Spustili jsme 2 nové firemní produkty1. 4.

Naše běžné firemní účty jsme rozšířili o další 2 nové typy. Jedná se o Běžný účet SECTOR určený pro vybrané profesní supiny, a Běžný účet TRADE, určen pro všechny, kteří obchodují se zahraničím. Podívejte se na ně blíže zde.


Představujeme vám 3 novinky!1. 2.

Spustili jsme běžný účet zdarma bez jakýchkoliv dalších podmínek, rozšířili nabídku spořicích účtů o účet HIT s úrokovou sazbou až 1,5 % ročně, a nově nabízíme nadstandardní pojištění pro nejběžnější životní situace. Zjistěte více v naší tiskové zprávě.

 


Nová pobočka v únoru - v Praze1. 2.

 

Další novou pobočku jsme pro vás otevřeli v Praze, v obchodním centru Arkády Pankrác.

 


Nové pobočky v lednu 201520. 1.

Equa bank pokračuje
v rozšiřování své obchodní sítě do regionů po celé České republice. V lednu jsme otevřeli další 2 pobočky, a sice ve Frýdku-Místku a v Mostě.


2015

Nový produkt Pojištění13. 12.

Spustili jsme nový produkt, ze kterého si určitě vybere každý. Naši celou nabídku naleznete v sekci Pojištění.


Otevřeny 2 nové pobočky3. 11.

 

Otevřeli jsme pro své klienty 2 nové pobočky, v Jihlavě na ulici Komenského a také v Ústí nad Labem v obchodním centru Forum. Více o otevření poboček naleznete v naší tiskové zprávě.

 


Stali jsme se klientsky nejpřívětivější bankou roku17. 9.

 

V soutěži Nejlepší banka 2014 jsme získali první místo v kategorii Klientsky nejpřívětivější banka roku. Ocenění Klientsky nejpřívětivější banka roku získává banka, která vyniká mezi kritérii z klientského pohledu. Zjistěte blíže, co toto ocenění obnáší.

 


Spustili jsme novou podobu webových stránek18. 8.

Kromě atraktivního designu je náš nový web přehlednější, jednodušší a lépe přizpůsobený pro přenosná zařízení. Zjistěte více v naší tiskové zprávě.


Další nová pobočka - Ostrava Avion Shopping Park1. 7.

Otevřeli jsme další novou pobočku,
a sice v Avion Shopping Parku Ostrava. Od počátku letošního roku jde již o páté nové obchodní místo. Celkem má Equa bank 34 obchodních míst po celé ČR. Zjistěte více v naší tiskové zprávě.


V soutěži Zlata koruna získala Equa bank tři zlaté a dvě stříbrné koruny11. 6.

 

Equa bank získala ve finanční soutěži Zlatá koruna celkem 5 medailí. Se svými produkty uspěla jak u odborníků, tak u široké veřejnosti. Na nejvyšší stupeň vystoupala v Ceně veřejnosti, a to s produktem Běžný účet Equa bank. Zjistěte více v naší tiskové zprávě.

 


Firemní platební karty10. 6.

 

S účinností od 10.6.2014 jsme rošířili nabídku našich produktů o firemní platební karty Equa bank a.s. O platební kartu si může zažádat majitel účtu prostřednictvím internetového bankovnictví. Firemní platební karty Vám přináší spoustu výhod – včetně výběrů hotovosti z bankomatu kterékoli banky v ČR zdarma.


Naši pobočku ze Senovážného jsme přestěhovali do nových prostor12. 5.

 

Vážení klienti, rádi bychom vás upozornili, že pobočka Equa bank, která byla dříve na Senovážném náměstí, byla přesunuta do nových prostor. Nově nás naleznete od 12.5. 2014 na adrese V Celnici 2079/7, 110 00 Praha 1. Věříme, že se vám zde bude líbit a budeme vám tak ještě blíž.

 


Tramvaj Equa bank v Brně1. 5.

 

Od 1.5. 2014 můžete v Brně vidět naše promo také na tramvaji. Věříme, že vás nejenom pobaví svým vtipným zpracováním, ale především vám jednoduše a rychle představí naše výhodné produkty.

 


Otevřeli jsme novou pobočku v Brně - OC Vaňkovka15. 4.

V brněnském nákupním a společenském centru Galerie Vaňkovka otevírá Equa bank svoji novou pobočku. Je to už její 33. obchodní místo v České republice. Přečtěte si více v naší tiskové zprávě.


Spustili jsme nový produkt - AutoPůjčka3. 4.

 

Přemýšlíte o pořízení vlastního automobilu? Víte, že do dvou let zvažuje koupi auta 45 % Čechů? Půjčka u prodejce aut může vůz výrazně prodražit. Koupit si auto plánuje v následujících dvou letech 45 % Čechů, v průměru za něj utratí 180.000 korun. Zjistěte více o našem výhodném produktu AutoPůjčka.

 

 


Equa bank je podle veřejnosti druhou nejlepší bankou na trhu4. 3.

 

Equa bank se stala v kategorii Banky a družstevní záložny druhou nejlepší bankou na trhu. Vyplývá to z jubilejního 10. ročníku ankety Zlatý Měšec 2014. Široká veřejnost vybírala v několika kategoriích a rozhodujícími parametry byla spokojenost s nabídkou služeb, jejich kvalitou, cenou a klientským servisem. Více se dozvíte zde.

 

 


Nechte se s RePůjčkou osvěžit jarním překvapením3. 3.

 

S RePůjčkou ušetříte tisíce za pár minut. Snížíme vám splátky až o 25% při stejné době splácení. Nechte se osvěžit jarním překvapením.

 


Pobočka v Centru Černý Most otevřena!1. 3.

V sobotu 1.3. jsme pro vás otevřeli naši další pobočku a sice v obchodním Centru Černý Most. Zastavte se za námi a nechte si poradit od našich bankéřů, jak nejlépe naložit se svými financemi.


Plánujeme rozšířit v letošním roce počet našich obchodních míst o 5 nových poboček24. 2.

Equa bank pokračuje ve své expanzi do regionů po celé České republice. V letošním roce plánuje vybudovat 5 nových poboček. Nová obchodní místa budou moci klienti využít například v Praze, v Brně, v Olomouci či v Ústí nad Labem. Více o otevření poboček zde.


Equa bank vrátí svým klientům poplatky za správu hypoték a přestává účtovat tento poplatek1. 2.

 

Od 1. února 2014 přestává Equa bank účtovat také poplatky za správu hypotečních úvěrů všem klientům, kteří u Equa bank čerpali hypotéky od počátku jejich poskytování v roce 2011 do 15. dubna 2013. Zjistěte více o této aktivitě v našem článku.

 


Equa bank ovládla soutěž „Finparáda - Finanční produkt roku 2013“31. 1.

 

Equa bank letos dominovala v soutěži „Finparáda – finanční produkt roku 2013“ a odnesla si hned tři ocenění. Získali jsme dvě první a jedno třetí místo. Více o těchto ocenění naleznete zde.

 


Zjednodušili jsme vám přihlašování do internetového a mobilního bankovnictví29. 1.

 

Na základě vašich požadavků jsme se rozhodli ke dni 1. 2. 2014 zrušit nutnost vkládání autorizačního SMS kódu pro přihlášení do internetového a mobilního bankovnictví. Zjistěte více o tomto zjednodušení zde.

 


RePůjčka - Vracíme poplatky zaplacené u jiné banky7. 1.

 

Klienti bank, kteří platí nebo platili své bance poplatky za vedení spotřebitelského úvěru, mají nyní šanci své peníze získat zpět, a to bez jakýchkoliv soudních sporů. Zjistěte více zde.

 


2014

Další test potvrzuje – nejvýhodnější účet na trhu má Equa bank28. 11.

Běžný účet od Equa bank se stal podruhé vítězem v nezávislém srovnání. Podle serverů poplatkozrout.cz a finparada.cz je běžný účet Equa bank jediným na trhu, kde klienti neplatí žádné poplatky. Zjistěte více zde.


Spustili jsme hru: Každý bankomat je Equamat15. 10.

 

Na naší facebookové stránce jsme spustili novou hru o super ceny, při které si jistě vybavíte jednu ze známých a oblíbených her. Protože všechny výběry z bankomatů v ČR jsou v Equa bank zdarma, je každý bankomat vlastně Equamat. Stejný název má i naše soutěžní hra Každý bankomat je Equamat.

 


Equa bank na Mezinárodním strojírenském veletrhu7. 10.

Také letos se od 7. do 10.10. 2013 účastníme Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, kde nabízíme například 100% slevu na poplatek za firemní úvěr. Jaké další výhodné nabídky z oblasti firemního bankovnictví zde můžete získat si přečtěte zde.


Roadshow Tour de Equa v obchodních centrech po ČR7. 10.

 

V rámci oslavy 2. narozenin Equa bank jsme pro vás připravili akci pod názvem Tour de Equa, kde můžete vyhrát 1000 Kč. Akce je určena všem, i dětem, a bude se konat v sedmi městech české republiky, kde jsou umístěny naše pobočky. Více o této akci naleznete zde.

 


Nabízíme nový spořicí účet EXTRA s nejvyšší úrokovou sazbou 1,8 % na trhu23. 9.

Dalším dárkem, který jsme připravili na oslavu svých 2. narozenin pro nové i stávající klienty, je spořicí účet EXTRA, jehož roční úroková sazba

1,8 % je v současnosti nejvyšší na trhu. Úrok se skládá z garantovaného výnosu 1,2 % p.a. a EXTRA bonusu navíc ve výši 0,6 % p.a. pro vklady v korunách.


Equa bank oslavila 2 roky na trhu a představuje hned 11 novinek!11. 9.

 

Equa bank oslavila v září dvouleté působení na českém trhu. Při této příležitosti připravila řadu novinek ve všech oblastech od běžného účtu a platebních karet, přes spotřebitelské úvěry, hypotéky, nová prodejní místa, až po novinky pro segment živnostníků, malých a středních podniků. Více o novinkách, které jsme připravili, naleznete zde.

 


Začali jsme nabízet bezkontaktní platební karty15. 8.

K běžnému účtu v korunách obdržíte zdarma bezkontaktní platební kartu. Tato platební karta vám ve spolupráci s programem Carte zajistí také výhodné nákupy se slevou

až 30 %. Zažádejte si o tuto platební kartu právě teď.

 


Equa bank otevřela pobočku v OC Bondy v Mladé Boleslavi10. 7.

 

Každý, kdo si na ní otevře účet, získá 300 korun. Ve středu 10. července byla v obchodním centru Bondy v Mladé Boleslavi slavnostně otevřena pobočka Equa bank. Slavnostní otevření se uskutečnilo za přítomnosti členky představenstva a finanční ředitelky Equa bank Moniky Kristkové a 1. náměstka primátora Adolfa Beznosky. K této příležitosti připravila Equa bank pro nové klienty finanční bonus. Každý, kdo si na nové pobočce otevře do konce července běžný účet, získá navíc 300,- Kč. Čtěte více zde.

 


Slavný režisér Ridley Scott natáčel na pobočce Equa bank3. 7.

Od 29. června do 3. července se pobočka Equa bank na Senovážném náměstí stala součástí filmového natáčení. Slavný režisér a producent Ridley Scott, již třikrát nominovaný na Oscara, mezi jehož nejznámější snímky patří Vetřelec, Gladiátor, nebo válečné drama Černý jestřáb sestřelen, si spolu s filmovým štábem vyhlédl Prahu a okolí pro natáčení nového snímku Dítě číslo 44. Více neleznete zde.


Tři koruny pro Equa bank v ocenění Zlatá koruna 201313. 6.

Equa bank získala hned tři ocenění v prestižní finanční soutěži Zlatá koruna 2013. Je tak jedinou „novou bankou“, která se umístila hned ve třech kategoriích. V kategorii Úvěry se umístil na 1. pozici náš produkt RePůjčka a získal tak doslova zlatou korunu. Více najdete zde.


Equa bank ruší poplatky u hypoték10. 4.

 

S platností od pondělí 15. dubna 2013 ruší Equa bank poplatky za správu hypotečního úvěru. Poplatek za správu úvěru ve výši 150 korun měsíčně zahrnoval tyto služby a výhody: 4 čerpání úvěru zdarma, výpis z úvěrového účtu 1 x ročně, potvrzení o zaplacených.

 


Equa bank nabídne podnikatelům na veletrhu AMPER v Brně na běžném účtu sazbu 1,25 %10. 3.

 

 

Přijďte se na nás podívat ve dnech 19. - 22. 3. na veletrh AMPÉR v Brně, kde se na vás budeme těšit v našem stánku Equa bank. Elektrizující sazba 1,25% p.a. je připravena pro podnikatele na veletrhu AMPER 2013, který se koná ve dnech 19. – 23. března na brněnském výstavišti. Dalším z benefitů pro návštěvníky veletrhu je 100% sleva z poplatku za poskytnutí jakéhokoliv investičního nebo provozního úvěru.

 

 

 


Equa bank nově nabízí konsolidaci půjček24. 1.

Díky ní lze splátky snížit o více než polovinu. Po úspěšném startu refinancování úvěrů (RePůjčka) nabízí nyní i zajištěnou konsolidaci půjček.  Se zajištěnou konsolidací lze spojit stávající půjčky klienta (spotřebitelské úvěry, neúčelové hypotéky, kontokorenty, kreditní karty, úvěry ze stavebního spoření) do jednoho úvěru, a výrazným snížením měsíční splátky tak ulevit rodinnému rozpočtu, a to o více než polovinu.


2013

Equa bank spouští pro podnikatele běžný účet s individuální úrokovou sazbou4. 12.

Equa bank uvádí na trh běžný účet s individuální úrokovou sazbou pro živnostníky a malé a střední podniky. Produkt má parametry spořicího účtu a v současnosti nabízí podnikatelskému segmentu jedno z nejvyšších úročení na trhu.


Otevřeli jsme nové kanceláře v Plzni a v Liberci.1. 12.

 

Otevřeli jsme nové kanceláře firemního bankovnictví v Plzni a v Liberci.

 


Equa bank vstupuje na trh korporátního bankovnictví12. 11.

 

Equa bank nově rozšířila svoji dosavadní nabídku služeb pro občany, živnostníky, malé a střední podniky o oblast korporátního financování. Banka tímto krokem chce uplatnit svoji dostatečnou likviditu a kapitál a být partnerem bank, které v oblasti korporátního financování již působí. Prvním úspěchem Equa bank v oblasti korporátního financování bylo partnerství s dalšími pěti bankami v klubovém financování do výše 1,68 miliardy korun pro společnost LASSELSBERGER, s.r.o.

 


RePůjčka - nový produkt18. 10.

 

 

Equa bank vyplňuje mezeru  na trhu spotřebitelských úvěrů a spouští produkt RePůjčka - refinancování spotřebitelských úvěrů za podmínek srovnatelných se západními standardy. Klienti tak mohou nově snížit svou měsíční splátku až o 25 % při zachování stejné doby splácení.

 

 


Vedení účtu zdarma již při obratu deset tisíc korun13. 9.

 

 

Equa bank přichází s vedením účtu zdarma a s bezplatnými výběry z bankomatů všech bank po celé ČR. Nově stačí mít měsíční obrat na účtu alespoň deset tisíc korun a klient potom za vedení účtu nic neplatí. Všechny odchozí a příchozí platby v korunách má klient na běžném účtu také zdarma. Jako jediná pak nabízí neomezený výběr z bankomatů všech bank po celé ČR.

 

 


Rozšíření nabídky termínovaných vkladů1. 8.

 

 

Od 1. srpna 2012 rozšiřuje Equa bank svou nabídku termínovaných vkladů o vklady se splatností 18 a 24 měsíců, u vkladů v českých korunách se sazbami 2,2 % resp. 2,5 %. Všechny typy termínovaných vkladů nabízí Equa bank nejen v korunách, ale i v eurech a amerických dolarech.

 

 


Zrušení poplatků za vedení u cizoměnový účtů1. 7.

 

Trvale jsme zrušili poplatek za vedení běžného účtu v dolarech a eurech.

 

 


Equa Bank otevírá ve třech regionech nové zastoupení pro malé a střední podnikatele.19. 6.

 

 

V Litoměřicích, Zlíně a Ostravě otevřela Equa bank nová poradenská centra pro malé a střední podnikatele. Ve všech třech kancelářích budou podnikatelům k dispozici specialisté s dlouholetou zkušeností s financováním malých a středních podniků právě v daném regionu.

 

 


Equa bank přichází s výhodnou neúčelovou hypotékou pro podnikatele28. 5.

 

Equa bank rozšířila portfolio hypotečních produktů o neúčelovou hypotéku PRO určenou podnikatelům, která je jištěná nemovitostí. Hypotéku PRO je možné získat až do 70 % výše hodnoty nemovitosti, kterou podnikatel ručí. Spolu s hypotékou PRO získají podnikatelé navíc běžné bankovní služby u Equa bank zdarma. Sjednání neúčelové hypotéky PRO je jednoduché, Equa bank za klienta vyřídí všechny podklady spojené se zastavovanou nemovitostí.

 


Otevření kanceláří v Ostravě2. 4.

 

V dubnu jsme otevřeli další kanceláře pro naše klienty také v Ostravě.

 


Nabídka firemních úvěrů1. 3.

Spustili jsme nabídku firemních úvěrů pro malé a střední podnikatele.

 

 

 


Nabídka refinancování hypotéky2. 2.

 

 

Equa bank se jako první z nových bank, které v Česku vznikly v roce 2011, pouští do nabídky refinancování hypoték. V průměru nabízí Equa bank klientům přibližně o půl procenta nižší úrokovou sazbu, než jakou dostanou od své stávající banky.

 

 


Aktivace nového účtu ihned11. 1.

 

Našim klientům jsme nabídli možnost okamžité aktivace účtu prostřednictvím smartphonů, a to bezprostředně po podepsání smlouvy, v pohodlí jejich domova nebo kanceláře.  Naši kurýři provedou ověření smlouvy a vašich dokladů s pomocí speciální aplikace v chytrém telefonu. Ověření tak probíhá rychle a šifrováním dat je zaručena jejich ochrana a zabezpečení před zneužitím. V bance jsou údaje ověřeny a za několika desítek minut vám přijde e-mail s potvrzením o aktivaci vašeho účtu.

 

 


2012

Nová minipobočka v Brně1. 12.

 

Dne 1. 12. 2011 byla v Brně otevřena minipobočka Equa bank, v Avion Shopping Parku, Skandinávská 2.

 

 


Mobilní bankovnictví k dispozici21. 10.

 

Equa bank připravila mobilní verzi svého internetového bankovnictví. Díky mobilnímu bankovnictví mohou klienti provádět své platby kdekoliv na světě, kde zrovna nemají počítač s připojením k internetu.

 

 


20. 9. 2011
Vstup Equa bank na český trh