Press release and News


Press contact
Tereza Kaiseršotová
PR Manager
tereza.kaisersotova@rb.cz

26. 1. 2022

V soutěži Finanční produkt roku 2021 získaly Raiffeisenbank a Equa bank 1., 2. i 3. místo

Nejlepší podnikatelský účet má Equa bank, druhý nejlepší běžný účet Raiffeisenbank

Každoroční soutěž portálu Finparáda.cz “Finanční produkt roku” ocenila i letos produkty finančních institucí. Raiffeisenbank a Equa bank získaly v různých kategoriích všechna tři umístění na stupních vítězů. Úspěch slavily podnikatelský i běžný účet a také hypotéka.

1. ledna 2022 se Raiffeisenbank stala 100% akcionářem Equa bank, ale všechny produkty a služby Equa Bank poskytuje i nadále v původním rozsahu a beze změn.

„Vážíme si toho, že se nám podařilo uspět v těch nejdůležitějších kategoriích. Naše služby a produkty připravujeme v celé skupině Raiffeisen vždy společně s klienty. O to více je pro nás ocenění v tomto hlasování důležité,“ říká Igor Vida, předseda představenstva a generální ředitel Raiffeisenbank.

Kategorii Bankovní účty pro fyzické osoby podnikající ovládla podruhé v řadě Equa bank se svým Běžným účtem pro podnikatele. Ten je nabízen zcela zdarma bez jakýchkoliv poplatků za běžné transakce.

V kategorii běžných účtů obsadil stříbrný stupínek CHYTRÝ účet od Raiffeisenbank, který je veden zcela zdarma, a to včetně příchozích i odchozích plateb (i tzv. okamžité platby jsou zdarma). Výběry z vlastních i cizích bankomatů doma i v zahraničí jsou rovněž bez poplatku. Smartbanking od Raiffeisenbank během posledních let doznal velký progres v počtu nových funkcionalit. Banka nabízí platby pomocí služeb Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay a vlastní aplikace RaiPay.

Bronzovou příčku v kategorii hypoték získala Účelová hypotéka od Equa bank. Sjednání i vedení úvěru je zdarma a odhad nemovitosti provádějí externí odhadci (u bytové jednotky je v některých případech možné provést online ocenění zdarma). Hypotéku lze využít na koupi bytu, domu, rekreační chalupy nebo stavebního pozemku. Financovat lze také výstavbu nebo rekonstrukci nemovitosti a vypořádat pomocí ní vlastnické vztahy.

Základní informace o Raiffeisenbank a.s.

Raiffeisenbank poskytuje široké spektrum bankovních služeb soukromé i firemní klientele již od roku 1993. Klienty obsluhuje po celé České republice. Podle celkových aktiv je Raiffeisenbank pátou největší bankou na českém trhu. Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI).