Press release and News

Logo download
logo in PNG
logo in PDF
use of the logo of Equa bank - rules

Press contact
Kateřina Petko
Head of PR & Internal Communications 
katerina.petko@equabank.cz

20. 5. 2021

Pomocí mobilní aplikace si může v Equa bank založit běžný účet i nový klient

Equa bank přichází s další novinkou ve své mobilní aplikaci – se založením běžného účtu i pro zájemce, kteří dosud nejsou klienty banky. Vše trvá pár minut a nový klient může účet okamžitě začít používat.

„Noví klienti si mohli dosud v Equa bank založit běžný účet bez návštěvy pobočky prostřednictvím webu banky. Nyní tuto možnost mají i v mobilní aplikaci. Je to velmi jednoduché a založení běžného účtu trvá pár minut,“ řekl Jaroslav Antoš, Head of Liability Products, Equa bank.

 

Jak celý proces funguje? Budoucí klient Equa bank si do svého mobilu nejdříve nainstaluje aplikaci banky. V dalším kroku uvede své telefonní číslo a e-mail. V prostředí aplikace nahraje snímky dvou osobních dokladů (občanský průkaz a jeden z následujících dokladů: řidičský průkaz, cestovní pas, zbrojní pas). Z dokladů se předvyplní všechny další údaje (jméno, adresa, rodné číslo atd.). Následně již zbývá jen „podepsat“ smlouvu (její plný text je k dispozici v aplikaci) pomocí SMS. Pak klient nastaví své heslo do mobilní aplikace. Equa bank jeho identitu v závěrečném kroku ověří pomocí platby 1 Kč, kterou klient pošle ze svého účtu v jiné bance.

 

Po pár minutách je tak běžný účet otevřen a klient ho může začít používat a obsluhovat jeho prostřednictvím své finance.

 

Samozřejmostí pak je, že pomocí mobilní aplikace bez návštěvy banky umožňuje Equa bank i převod účtu z jiné banky. Banka zajistí také převod trvalých příkazů a dalších plateb.

Ukázka z aplikace pro otevření běžného účtu