Press release and News

Logo download
logo in PNG
logo in PDF
use of the logo of Equa bank - rules

Press contact
Kateřina Petko
Head of PR & Internal Communications 
katerina.petko@equabank.cz

8. 6. 2020

I v červnu pomůžete seniorům otevřením účtu u Equa bank

Equa bank prodlužuje spolupráci s organizací ADRA, která pomáhá seniorům nejen v době koronavirové pandemie. Až do konce června pošle za každý otevřený účet s pojištěním výdajů  organizaci ADRA 100 korun.  Nasbírané prostředky využije organizace pro programy zaměřené na pomoc seniorům. Od počátku pandemie navíc zaměstnanci a klienti banky poslali prostřednictvím speciální funkce v mobilní aplikaci Equa bank na účet ADRA 600 tisíc Kč.

„I když se společnost pomalu vrací k normálnímu životu, senioři jsou stále zdravotně i sociálně ohroženou skupinou, která je i nadále do jisté míry značně izolovaná a závislá na pomoci druhých, například dobrovolníků z organizace ADRA. Proto jsme se rozhodli spolupráci s neziskovou organizací prodloužit a přispět více na programy pomoci seniorům,“ řekla Markéta Dvořáčková, ředitelka PR & Interní komunikace.

Za každý účet s pojištěním výdajů, který si klienti u Equa bank otevřou až do konce června, věnuje Equa bank 100 korun neziskové organizaci ADRA.  Peníze jsou určeny na programy pomoci seniorům. Běžný účet Equa bank přitom patří k těm nejvýhodnějším na trhu, neboť nabízí většinu služeb zdarma a bez podmínek.  Nyní  je navíc k němu poskytování i bezplatné pojištění výdajů, pokud si klienti zřídí běžný účet do 30. července 2020. Toto pojištění výdajů je přitom poskytováno zdarma až do konce roku 2020 a pokrývá například i výpadek příjmu při ztrátě zaměstnání.  

Equa bank navázala na spolupráci s ADRA z období koronavirové pandemie.  Od dubna mohli zaměstnanci a klienti banky prostřednictvím mobilní aplikace Equa bank poslat příspěvek na pomoc seniorům. Získalo se pro ně tak 600 tisíc Kč. Navíc zaměstnanci Equa bank pomáhali seniorům také zkrášlit jejich domovy, a to nákupem truhlíků, hlíny a rostlin. Zaměstnanci banky tak reagovali na přání klientů organizace ADRA. Senioři tak mají zajištěnou dlouhodobou aktivitu, když si truhlík osází (ať již sami nebo s pomocí dobrovolníka ADRA) a pak se během sezony budou o rostliny starat.