Press release and News

Logo download
logo in PNG
logo in PDF
use of the logo of Equa bank - rules

Press contact
Kateřina Petko
Head of PR & Internal Communications 
katerina.petko@equabank.cz

7. 6. 2021

Equa bank umožňuje použití platební karty ještě před jejím fyzickým obdržením

Equa bank rozšířila funkce své mobilní aplikace. Od počátku června umožňuje do ní nahrát a okamžitě začít používat platební karty ještě před tím, než je klient fyzicky obdrží.

Klienti Equa bank nemusí s platbami u obchodníků čekat, až obdrží poštou novou kartu – díky nové službě ji mohou začít používat pár minut po tom, co o její vydání požádají. Mají totiž možnost přidat si do „peněženky“ ve svém mobilním telefonu (do Wallet u iOS a Google Pay u Android) platební kartu ještě před jejím fyzickým obdržením. Nový klient tak může začít platební kartu v mobilu používat pár minut po založení běžného účtu.

„Tuto službu však ocení i ti, kteří svoji kartu už nějakou dobu mají. V případě ztráty karty a její následné blokace totiž klient žádá o novou kartu. A opět ji může začít k platbám u obchodníků používat okamžitě bez toho, aby musel čekat na její fyzické vydání. Novou kartu jednoduše opět přidá do mobilní peněženky. To ocení třeba nyní v době letních dovolených, kdy se díky této službě vyhne při ztrátě karty řadě nepříjemností,“ řekl Jaroslav Antoš, Head of Liability Products, Equa bank.

Podstatné je, že nejde o virtuální platební kartu určenou jen pro platby na internetu – jde o digitální verzi fyzické platební karty, tak aby ji klient mohl používat, než ji obdrží poštou.

V mobilní aplikaci Equa bank klient vidí seznam zařízení, ve kterých má kartu přidanou a může je dočasně zablokovat a opět obnovit či ji ze zařízení odstranit.

Z bezpečnostních důvodů může klient před aktivací fyzické karty nastavit u její digitální verze pouze limity pro platby u obchodníků na platebních terminálech, a to maximálně do výše 50 000 Kč. Po aktivaci fyzické karty je celkový limit již standardně 150 000 Kč a i mobilem již může klient provádět všechny typy plateb - u obchodníka, na internetu a výběry z bankomatu.