Press release and News

Logo download
logo in PNG
logo in PDF
use of the logo of Equa bank - rules

Press contact
Kateřina Petko
Head of PR & Internal Communications 
katerina.petko@equabank.cz

20. 5. 2020

Equa bank s ADRA pomáhá seniorům

Equa bank ve spolupráci s neziskovou organizací ADRA pomáhá seniorům. Od dubna zaměstnanci a klienti banky prostřednictvím speciální funkce v mobilní aplikaci Equa bank poslali na účet ADRA již téměř 600 tisíc Kč. Nyní Equa bank pošle ADRA na pomoc seniorům 100 Kč za každý otevřený běžný účet s pojištěním výdajů.  

Za každý v květnu nově otevřený běžný účet, ke kterému si klienti zřídí pojištění výdajů, pošle Equa bank na účet neziskové organizaci ADRA 100 Kč. Peníze jsou určeny na pomoc seniorům.

Pojištění výdajů lze nově získat zdarma ke všem běžným účtům zřízeným u Equa bank do 30. července 2020.  Bezplatné pojištění výdajů je přitom poskytováno až do konce roku 2020 a pokrývá například i výpadek příjmu při ztrátě zaměstnání.

Není to však jediná podpora, kterou Equa bank dává charitativní organizaci ADRA. Od počátku dubna umožňuje věnovat prostřednictvím své mobilní aplikace příspěvek na pomoc lidem, kteří se v době koronaviru ocitli v izolaci – což jsou především senioři. Zaměstnanci a klienti banky k dnešnímu dni pomohli ADRA neuvěřitelnou částkou 600 tisíc korun.

„Senioři byli nejen nejvíc pandemií zdravotně ohroženou skupinou, ale i díky karanténním opatřením nejvíce sociálně izolovanou skupinou. Proto jsme naše charitativní aktivity ve spolupráci s organizací ADRA zaměřili právě na ně,“ řekla Markéta Dvořáčková, ředitelka PR & Interní komunikace.

V těchto dnech navíc zaměstnanci Equa bank pomáhají seniorům také zkrášlit jejich domovy, a to nákupem truhlíků, hlíny a rostlin.  Zaměstnanci banky tak reagují na přání klientů organizace ADRA. Senioři budou mít zajištěnou dlouhodobou aktivitu, když si truhlík osází (ať již sami nebo s pomocí dobrovolníka ADRA) a pak se během sezony budou o rostliny starat.

Je skvělé pozorovat propojování soukromého a neziskového sektoru v této době. Moc si vážíme toho, že firmy zcela spontánně pomáhají a vnímají svou roli v pomoci těm nejvíce ohroženým. Máme radost ze vzájemné spolupráce s Equa bank,“ uvedla Karolína Emanuelová, vedoucí oddělení komunikace a fundraisingu organizace ADRA