Press release and News

Logo download
logo in PNG
logo in PDF
use of the logo of Equa bank - rules

Press contact
Markéta Dvořáčková 
Head of PR & Internal Communications 
​marketa.dvorackova@equabank.cz

18. 2. 2020

Equa bank má nové reklamní spoty

Režisérkou nových reklam je opět Alice Nellis

Equa bank představila novou reklamní kampaň, která odstartovala v televizi a online 17. února. Pokračuje v kreativním konceptu, který prolíná realitu s pohádkami. Slogan „S Equa bank je vše pohádkově snadné“ zdůrazňuje výhody produktů banky - jednoduchost, transparentnost a cenovou výhodnost. Tváří banky zůstává Roman Vojtek a režie se opět ujala Alice Nellis.
Nová reklamní kampaň Equa bank, která odstartovala 17. února, opět pracuje s pohádkovou tématikou. Tvář banky - Roman Vojtek – se v nové kampani přesunul z prostředí pobočky blíže ke klientům, kteří si tentokrát ve spotech i zahrají. Setká se s nimi ve fitness centru, zaběhá si v parku, nebo pomůže svému sousedovi vyřešit palčivý problém. 

Stávající pohádková kampaň měla pozitivní dopad na vnímání Equa bank jako cenově výhodné banky, která nabízí služby bez poplatků , proto jsme se rozhodli pokračovat v tomto konceptu s tím, že ho posuneme ještě blíže k reálným potřebám klientů. Koncept nás jednoznačně identifikuje a výrazně nás odlišuje od konkurence,“ řekla Henrieta Arslanová, ředitelka marketingu Equa bank. A dodává: „Cílem kampaně je zvýšení povědomí o naší značce, produktech a zejména o naší nové propozici běžného účtu s výběry z bankomatů na celém světě zdarma a bez podmínek. Slogan kampaně neměníme, protože stále platí, že s námi je vše pohádkově snadné.“ 

Kampaň připravila agentura Wunderman Thomson a produkčně ji zajistila společnost Boogie Films. Režisérkou spotů je, stejně jako u předchozí kampaně, Alice Nellis. 

Ve spotech se pohybujeme mezi pohádkovými postavami, ale stále míříme na reálné problémy a životní situace. Přesně, trefně a zábavně vystihnout, co lidi nejvíc trápí (a ukázat, že řešení je pohádkově jednoduché), bylo pro nás to nejdůležitější,“ říká Rudolf Kovařík, autor scénářů TV spotů z agentury Wunderman Thompson.

"Psaní nových scénářů jsme si náramně užili. V Čechách tak oblíbený pohádkový svět jsme přesunuli tentokrát přímo do Romanova reálného života. Vznikly tak úsměvné situace, které před kamerou vyzněly ještě lépe než ve storyboardu. Loupežníci, sudičky či otřásající se oslík: to byla celkem netypická společnost při natáčení reklamních spotů pro banku. Věříme, že to pohádkově milé, z čeho jsou spoty vytvořeny, bude diváky bavit. A že v jejich paměti zůstane stopa, která je snadno přivede k nové moderní bance”, říká Filip Humpl, kreativní ředitel Wunderman Thompson.

Reklama na Minutovou půjčku (spotřebitelský úvěr Equa bank) byla odvysílána poprvé 17. února na TV Prima a od 20. února bude banka podporovat reklamou unikátní nabídku Běžného účtu zdarma a bez poplatků s výběry ze všech bankomatů doma i ve světě zdarma a bez podmínek. Kromě televizních reklam banka plánuje také silnou podporu v online formátech, na sociálních sítích a v regionech.