Press release and News

Logo download
logo in PNG
logo in PDF
use of the logo of Equa bank - rules

Press contact
Kateřina Petko
Head of PR & Internal Communications 
katerina.petko@equabank.cz

22. 4. 2020

Běžný účet pro podnikatele od Equa bank je jedničkou na trhu

Běžný účet pro podnikatele od Equa bank je podle odborného finančního serveru Finparáda.cz nejlepším podnikatelským běžným účtem na trhu. Jedním z hlavních kritérií srovnání je výše nákladů klienta na vedení účtu. 

Equa bank podporuje české podnikatele – včetně rodinných firem – již od svého vstupu na trh. Nezávislé srovnání ukázalo, že učet, který jim nabízíme, je pro podnikatele opravdu ta nejlepší volba na trhu. Běžný účet je zdarma včetně všech transakcí, které podnikatelé běžně potřebují. To je v současné době, kdy řada z nich čelí ohrožení svého podnikání, pro ně klíčové,“ řekl Luboš Janoušek, ředitel firemního bankovnictví Equa bank. 

Podnikatelé v Equa bank získávají zdarma:

  • vedení běžného účtu
  • všechny příchozí a odchozí tuzemské platby
  • bezkontaktní platební kartu
  • výběry ze všech bankomatů doma i ve světě
  • internetové bankovnictví
  • možnost libovolně měnit disponenty k účtu

Běžný účet pro podnikatele od Equa bank je možné založit prostřednictvím webových stránek  z pohodlí domova nebo kanceláře. Postačí občanský průkaz a doklad opravňující k podnikání. Nový běžný účet je samozřejmě možné založit i na pobočce banky.


Žebříček podnikatelských bankovních účtů sestavuje Finparáda.cz podle následujících kritérií: náklady na využívání účtu modelovým klientem, komplexnost nabídky u daného účtu či balíčku služeb, úroveň přímého bankovnictví, dostupnost produktu daná počtem poboček a možností jeho zřízení on-line a kvalita popisu produktu a srozumitelnost ceníku na internetu