Press release and News

Logo download
logo in PNG
logo in PDF
use of the logo of Equa bank - rules

Press contact
Markéta Dvořáčková 
Head of PR & Internal Communications 
​marketa.dvorackova@equabank.cz

27. 6. 2018

Úrokové sazby na hypotečním trhu rostou, Equa bank naopak snižuje na 2,29 % p. a.

Od 1. července až do konce srpna nabízí Equa bank slevu na sazbě hypoték ve výši 0,2 % p. a.  

Během prázdnin tak bude banka nabízet hypotéky se sazbou od 2,29 % p.a., což je o 0,22 procent méně, než je průměr na trhu. Sazba platí pro hypotéky na výstavbu nebo koupi domu či bytu, ale i na refinancování stávajících hypoték. Equa bank tak pokračuje ve zpřístupňování hypoték většímu množství klientů poté, co zavedla 100% Hypotéku PLUS, díky níž lze získat 100 % výši hypotéky, a to díky spoluúčasti rodičů nebo osob blízkých. Samozřejmostí je přitom  garance vyvázání nemovitosti po splacení části hypotéky při splnění podmínek sjednaných ve smlouvě.
25. 6. 2018

Třetina Čechů nepošle děti na tábor, je to pro ně drahé

Za tábor či příměstský kemp letos utratíme v průměru 3 000 korun.

Výdaje rodin s dětmi o prázdninách raketově stoupají. Kromě dovolené se musí rodiče nezletilých dětí postarat také o jejich zábavu na zbytek prázdnin. Ne každému ohlídají děti prarodiče, a tak rodičům nezbývá nic jiného než využít jiných možností, jako jsou letní tábory, příměstské kempy nebo soustředění. Tyto aktivity letos zajistí pro své děti dvě třetiny Čechů. 4 z 10 rodičů pak vyšlou svá dítka na tábor během prázdnin více než jednou. V průměru za tábor i s kapesným utratí 3000 korun. Celkové náklady na tábory pro rodinu s dvěma dětmi tak mohou vyjít až na 20 tisíc korun. Vyplynulo to z průzkumu Equa bank. 

12. 6. 2018

Equa bank již ušetřila klientům díky refinancování půjček přes 600 milionů korun

Průměrná úspora na převedených úvěrech přesahuje 20 tisíc korun. 

Od roku 2012, kdy Equa bank jako první z bank uvedla na trh RePůjčku, již ušetřila svým klientům částku přesahující 600 milionů korun. Na jedné splátce klienti průměrně ušetří 186 korun, celková úspora na převedených úvěrech pak přesahuje 20 tisíc korun. Nejčastěji si klienti refinancují půjčky přes internet banking. Půjčku si takto převede každý 4. klient.

6. 6. 2018

Equa bank nově nabízí možnost vyřídit si půjčku z mobilu

Klient má peníze na svém účtu již během 5 minut. 

Klienti Equa bank si mohou od dnešního dne vyřídit Minutovou půjčku prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu. Výhodou této služby je rychlost, požadované peníze může mít žadatel o půjčku na svém účtu již za pár minut, ať je kdekoliv po celém světě. Stačí mít jen stáhnutou aplikaci mobilního bankovnictví Equa bank, které patří k těm nejmodernějším na trhu. Naposledy bylo oceněno bronzovou medailí v prestižní soutěži Zlatá koruna v kategorii Online aplikace. Minutová půjčka se umístila dokonce na 1. místě v kategorii Úvěry. Celkem v této soutěži získala Equa bank 7 ocenění a stala se tak nejúspěšnější bankou v soutěži. 

1. 6. 2018

Equa bank is the most successful bank in the Golden Crown 2018 competition

Equa bank has won a total of seven awards this year.

Equa bank has become the most successful bank in this year's prestigious Golden Crown competition, winning seven awards. The expert panel awarded the bank two gold medals for the Minute Loan and the Current Account for Free and Without Conditions, a silver medal for the Business Current Account and two bronze medals for the Small Business Loan Guaranteed by the European Investment Fund and the unique new generation mobile banking. In addition, Equa bank also received award from the general public. Its Current Account for Free and Without Conditions ranked second in the Public Award category and its Business Current Account finished third in the Entrepreneurs’ Award category. 

29. 5. 2018

Equa bank hlásí 333 333 klientů

Každý  druhý nový  klient obsluhuje své účty z mobilu.

Equa bank překonala hranici 333 333 klientů, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 23 %.  Každý druhý nový klient přitom obsluhuje své účty z mobilu. To je o 58 % více, než tomu bylo v roce 2017. Ostatní klienti spravují své účty prostřednictvím internetového bankovnictví. 
 

15. 5. 2018

Objem sjednaných hypoték bude kvůli rostoucím sazbám a omezení výše hypoték stagnovat

Equa bank představila hypotéku PLUS, se kterou mohou klienti získat až 100 % financí na pořízení bydlení. 

Equa bank očekává, že si v letošním roce sjednají Češi hypotéky o celkovém objemu 220 až 225 miliard korun. Jejich výše přitom v roce 2017 činila 226 miliard. Za mírným poklesem objemu sjednaných hypoték v letošním roce budou rostoucí úrokové sazby a regulace hypoték Českou národní bankou. Podle průzkumu Equa bank přitom nemají tři ze čtyř mladých lidí vlastní bydlení, hypotéku pak chce téměř každý druhý. Díky unikátnímu produktu Hypotéka PLUS umožní Equa bank svým klientům získat až celou požadovanou částku na jejich bydlení díky spoluúčasti rodičů a nabízí i další výhody. 

 

9. 5. 2018

Equa bank pokračuje v ziskovém hospodaření, v 1. čtvrtletí zvýšila zisk o 65 % na 74 milionů korun

Také v 1. čtvrtletí 2018 pokračovala Equa bank v ziskovém hospodaření. Za první tři měsíce roku zvýšila banka meziročně zisk o 65 % na 74 milionů korun. Konsolidovaný zisk vzrostl pětinásobně na 82 milionů korun. Během 1. čtvrtletí rostla Equa bank ve všech segmentech, počet klientů se meziročně zvýšil o 21 % na 323 tisíc, bilanční suma dosáhla téměř 51 miliard korun. V ziskovém hospodaření bude banka pokračovat po celý rok.
18. 4. 2018

Equa bank představila dva unikátní produkty pro rodinné firmy

Rodinné podnikání nyní usnadní Běžný účet Rodinná firma a Malý podnikatelský úvěr Rodinná firma.

Jako první z bank přichází Equa bank na trh s produkty pro rodinné firmy. Od začátku května bude nabízet Běžný účet Rodinná firma a Malý podnikatelský úvěr Rodinná firma. Běžný účet Rodinná firma bude zcela bez podmínek se všemi standardními úkony zdarma, Malý podnikatelský úvěr Rodinná firma se mimo jiné vyznačuje zvýhodněnou úrokovou sazbou až o 1 % p. a. Uvedení těchto produktů na trh je součástí strategie podpory rodinného podnikání, které se Equa bank prostřednictvím soutěže Equa bank rodinná firma roku věnuje již sedmým rokem.  

22. 3. 2018

Každý osmý živnostník měl problém se zaplacením daní

Každý devátý zvažuje využití daňových rájů.

Třetina živnostníků si průběžně šetří na zaplacení daní. Nejčastěji si dávají stranou částku do 3 000 korun měsíčně (77 %). Přesto alespoň jednou za poslední tři roky měl finanční problémy se zaplacením daní každý osmý živnostník. Půjčovat si přitom museli částku, která ve více než třetině případů přesáhla hranici 20 000 Kč. Vyplývá to z průzkumu, který realizovala Equa bank pár dní před termínem pro podání daňového přiznání za rok 2017.