Press release and News

Logo download
logo in PNG
logo in PDF
use of the logo of Equa bank - rules

Press contact
Markéta Dvořáčková 
Head of PR & Internal Communications 
​marketa.dvorackova@equabank.cz

23. 8. 2018

Dnešní mládež se práce nebojí, na brigády chodí častěji než jejich rodiče

Peníze z brigád si studenti nejčastěji šetří

Dnešní studenti si na rozdíl o generace svých rodičů přivydělávají mnohem častěji. Při studiu dnes pracuje 9 z 10  mladých, zatímco v generaci jejich rodičů to bylo jen 7 z 10. Nejčastěji mají dnešní studenti brigády v průběhu celého roku (téměř polovina dotazovaných). Téměř pětina mladých, především středoškoláků, ale i žáků posledního ročníku ZŠ, si přivydělává pouze o letních prázdninách.  Na rozdíl od svých rodičů také současní studenti více myslí na „zadní kolečka“. Tři z pěti (60 %) si vydělané finance šetří. Generace rodičů si peníze z letních brigád šetřila jen ve 14 %.  Vyplynulo to z letního průzkumu Equa bank*. 

16. 8. 2018

Equa bank zvyšuje úročení spořicího účtu HIT na 1 % p.a.

Od 20. srpna 2018 zvyšuje Equa bank bonusový úrok u spořicího účtu HIT z nynějších 0,6 % p.a. na 0,8 % p.a. Se standardní úrokovou sazbou (0,2 %) tak mohou být vklady na tomto účtu zhodnoceny až 1 % p.a. Od počátku září navíc banka upravuje podmínky pro získání této bonusové sazby. Nově bude stačit v daném měsíci třikrát zaplatit kartou Equa bank.
1. 8. 2018

Equa bank’s positive figures continue, its profit increased by 43% to CZK 165 million in 2Q 2018

Consolidated profit rose to CZK 179 million. In 2Q 2018, Equa bank’s positive figures continued. For the first six months of the year the bank’s profit rose by 43% year-on-year and amounted to CZK 165 million. Consolidated profit almost quadrupled to CZK 179 million. In 2Q, Equa bank grew in all segments: the number of its clients increased by 21% year-on-year to 338,000, and total assets climbed to CZK 52 billion. The bank will continue to be profitable for the full year 2018.
12. 7. 2018

Češi jsou tajnůstkáři. 9 z 10 skrývá před svým partnerem tajemství

Nejčastěji tajíme obsah telefonu a hesla k sociálním sítím. Každý pátý nesděluje výši naspořených peněz.

Devět z deseti Čechů má před svým partnerem tajemství. Nejčastěji tajíme hesla od sociálních sítí a obsah telefonu, jako jsou sms zprávy, e-maily nebo kontakty. Každý třetí Čech také tají nevěru. Pětina lidí tají výši svých úspor, každý šestý skrývá před drahou polovičkou své dluhy. Nejčastěji skrýváme svá tajemství z lásky, abychom partnerovi neublížili, nebo z pohodlnosti, protože nám nepřijde důležité o tom mluvit. Vyplynulo to z červnového průzkumu Equa bank.

27. 6. 2018

Úrokové sazby na hypotečním trhu rostou, Equa bank naopak snižuje na 2,29 % p. a.

Od 1. července až do konce srpna nabízí Equa bank slevu na sazbě hypoték ve výši 0,2 % p. a.  

Během prázdnin tak bude banka nabízet hypotéky se sazbou od 2,29 % p.a., což je o 0,22 procent méně, než je průměr na trhu. Sazba platí pro hypotéky na výstavbu nebo koupi domu či bytu, ale i na refinancování stávajících hypoték. Equa bank tak pokračuje ve zpřístupňování hypoték většímu množství klientů poté, co zavedla 100% Hypotéku PLUS, díky níž lze získat 100 % výši hypotéky, a to díky spoluúčasti rodičů nebo osob blízkých. Samozřejmostí je přitom  garance vyvázání nemovitosti po splacení části hypotéky při splnění podmínek sjednaných ve smlouvě.
25. 6. 2018

Třetina Čechů nepošle děti na tábor, je to pro ně drahé

Za tábor či příměstský kemp letos utratíme v průměru 3 000 korun.

Výdaje rodin s dětmi o prázdninách raketově stoupají. Kromě dovolené se musí rodiče nezletilých dětí postarat také o jejich zábavu na zbytek prázdnin. Ne každému ohlídají děti prarodiče, a tak rodičům nezbývá nic jiného než využít jiných možností, jako jsou letní tábory, příměstské kempy nebo soustředění. Tyto aktivity letos zajistí pro své děti dvě třetiny Čechů. 4 z 10 rodičů pak vyšlou svá dítka na tábor během prázdnin více než jednou. V průměru za tábor i s kapesným utratí 3000 korun. Celkové náklady na tábory pro rodinu s dvěma dětmi tak mohou vyjít až na 20 tisíc korun. Vyplynulo to z průzkumu Equa bank. 

12. 6. 2018

Equa bank již ušetřila klientům díky refinancování půjček přes 600 milionů korun

Průměrná úspora na převedených úvěrech přesahuje 20 tisíc korun. 

Od roku 2012, kdy Equa bank jako první z bank uvedla na trh RePůjčku, již ušetřila svým klientům částku přesahující 600 milionů korun. Na jedné splátce klienti průměrně ušetří 186 korun, celková úspora na převedených úvěrech pak přesahuje 20 tisíc korun. Nejčastěji si klienti refinancují půjčky přes internet banking. Půjčku si takto převede každý 4. klient.

6. 6. 2018

Equa bank nově nabízí možnost vyřídit si půjčku z mobilu

Klient má peníze na svém účtu již během 5 minut. 

Klienti Equa bank si mohou od dnešního dne vyřídit Minutovou půjčku prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu. Výhodou této služby je rychlost, požadované peníze může mít žadatel o půjčku na svém účtu již za pár minut, ať je kdekoliv po celém světě. Stačí mít jen stáhnutou aplikaci mobilního bankovnictví Equa bank, které patří k těm nejmodernějším na trhu. Naposledy bylo oceněno bronzovou medailí v prestižní soutěži Zlatá koruna v kategorii Online aplikace. Minutová půjčka se umístila dokonce na 1. místě v kategorii Úvěry. Celkem v této soutěži získala Equa bank 7 ocenění a stala se tak nejúspěšnější bankou v soutěži. 

1. 6. 2018

Equa bank is the most successful bank in the Golden Crown 2018 competition

Equa bank has won a total of seven awards this year.

Equa bank has become the most successful bank in this year's prestigious Golden Crown competition, winning seven awards. The expert panel awarded the bank two gold medals for the Minute Loan and the Current Account for Free and Without Conditions, a silver medal for the Business Current Account and two bronze medals for the Small Business Loan Guaranteed by the European Investment Fund and the unique new generation mobile banking. In addition, Equa bank also received award from the general public. Its Current Account for Free and Without Conditions ranked second in the Public Award category and its Business Current Account finished third in the Entrepreneurs’ Award category. 

29. 5. 2018

Equa bank hlásí 333 333 klientů

Každý  druhý nový  klient obsluhuje své účty z mobilu.

Equa bank překonala hranici 333 333 klientů, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 23 %.  Každý druhý nový klient přitom obsluhuje své účty z mobilu. To je o 58 % více, než tomu bylo v roce 2017. Ostatní klienti spravují své účty prostřednictvím internetového bankovnictví.