Important Announcement

19. 10. 2020

Letošní Vánoce ve znamení koronaviru, e-shopů a střízlivých výdajů

Od adventu nás dělí již jen pár týdnů. Jisté je, že bude jiný. Covid-19 letos mění vše a dotkne se i toho, jak Češi tráví vánoční svátky a kde a za kolik nakupují vánoční dárky. Podle výzkumu Equa bank budou letošním nákupům dominovat e-shopy, kde chce pořídit dárky 60 % Čechů. A při výdajích za dárky budeme spíše střízliví – maximálně 5 tis. Kč je za ně ochotno letos vydat 60 % z nás. Plyne to z aktuálního výzkumu Equa bank.

13. 10. 2020

Přehled výnosnosti fondů k 2. 10. 2020

Podívejte se na přehled výnosnosti investičních fondů k 2. 10. 2020.
12. 10. 2020

Síla složeného úročení

O kolik více vydělají peníze při očekávaném zhodnocení 0,8 % ročně v porovnání s očekávaným výnosem 5 % ročně? Rozdíl je viditelnější s delším časovým horizontem. A to díky efektu složeného úročení, tedy situaci, kdy se vydělané peníze v dalším období dále zhodnocují. Neboli když peníze dělají další peníze.

 

 

12. 10. 2020

Výnosnosti fondů v čase

Podzimní období předznamenává blížící se konec roku. Roku, který bude patřit mezi velmi unikátní z pohledu toho, co se na finančních trzích odehrálo.

Začátek roku byl ještě ve znamení nadějných vyhlídek ohledně růstu světové ekonomiky a nic nenasvědčovalo tomu, že by se to mělo změnit. Z Číny však už v té době přicházely informace o šířící se nákaze Covid-19.

A byla to právě světem se šířící pandemie koronaviru, která silně zasáhla do vývoje na trzích. Světové akciové indexy poklesly během února a března až o 30 % a mnozí investoři vytušili jedinečnou příležitost. Někteří však takto velké výkyvy neustáli a své investiční pozice uzavírali.

A právě kolísání cen na finančních trzích je něco, s čím musí investoři počítat. Patří to k náladám, kterými trhy prochází. Dlouhodobý charakter trhu však bývá spíše růstový. V dlouhodobém horizontu dokáže trh trpělivé investory odměnit.

Abychom mohli více přiblížit, jak čas pracuje ve prospěch investorů, spočítali jsme průměrné výnosy akciových, dluhopisových a smíšených fondů v nabídce banky za jednotlivá období do 7. 10. 2020 a výsledné hodnoty jsme zanesli do grafu. Seznam fondů, které byly podkladem pro výpočet, uvádíme níže.

 

9. 10. 2020

Pracovníci Equa bank pomáhají na informační lince ke koronaviru 1221

Proškolení zaměstnanci Equa bank budou od pátku 9. října pomáhat na bezplatné informační lince ke koronaviru 1221. Linka 1221 slouží pro dotazy veřejnosti související s pandemií onemocnění Covid-19.
6. 10. 2020

Equa bank vylepšuje svou aplikaci: optimalizace pro iPad a nové funkčnosti

Počátkem října aktualizovala Equa bank svou bankovní aplikaci – optimalizovala její zobrazení pro iPady a současně s tím nabídla klientům, kteří obsluhují svůj účet pomocí iPad, i dvě nové funkce. Další novinkou – pro všechna zařízení s iOS i Android - je možnost otvírat v prostředí aplikace dodatečné účty.

1. 10. 2020

U Equa bank je možné investovat bez vstupního poplatku až do konce října

Až do konce října umožňuje Equa bank investovat bez vstupního poplatku do 37 fondů, které nabízí. Díky zájmu o tuto formu investování totiž prodlužuje „poplatkové prázdniny“ o další měsíc až do 30. října 2020.
30. 9. 2020

K převedení účtu do Equa bank stačí nyní pět kliků v mobilní aplikaci

Equa bank zcela digitalizovala další službu – převod účtu z jiné banky. Od poloviny září lze do Equa bank převést účet jednoduše a pohodlně pomocí její mobilní aplikace. Banka zajistí i převod trvalých příkazů a dalších plateb.
21. 9. 2020

Veřejnost může vybrat Equa bank Rodinnou firmu roku 2020

Začalo hlasování široké veřejnosti v soutěži Equa bank Rodinná firma roku. Hlasovat na www.rodinnafirmaroku.cz je možné od 21. září do 11. října 2020. Vyhlášení vítězů proběhne na Dni podnikatelů České republiky 3. listopadu 2020 v Praze. Soutěž Equa bank Rodinná firma roku organizuje již devátým rokem Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR). Generálním partnerem soutěže je Equa bank. Partnery jsou společnosti Deloitte, Amper Market a Slavia pojišťovna.
9. 9. 2020

Novou ředitelkou komunikace Equa bank je Kateřina Petko

Kateřina Petko je od počátku září novou ředitelkou PR a interní komunikace Equa bank. Bude zodpovědná za rozvoj vztahů s médii a širokou veřejností, dále za komunikaci banky směrem k zaměstnancům a také za koordinaci aktivit banky v oblasti CSR a eventů. Zastává současně pozici tiskové mluvčí Equa bank.