Press release and News

Logo download
logo in PNG
logo in PDF
use of the logo of Equa bank - rules

Press contact
Markéta Dvořáčková 
Head of PR & Internal Communications 
​marketa.dvorackova@equabank.cz

12. 12. 2019

Changes during the Christmas period and at the end of the year 2019

Dear clients,
please pay attention to changes in the processing of payments at the end of 2019, the operating time of Client Centre and the opening hours on our branches and kiosks during the Christmas holidays 2019.

5. 12. 2019

Equa bank ruší poplatky za SEPA/Europlatby

Od 7. prosince ruší Equa bank poplatky za SEPA/Europlatby na běžných účtech. Nově tak budou příchozí a odchozí úhrady v eurech v rámci EHP, tedy zemí EU, Švýcarska, Norska a dalších dotčených zemí zdarma, stejně tak, jako tuzemské platby. 
4. 12. 2019

Nová pobočka Equa bank byla otevřena v České Lípě

Equa bank pokračuje v rozšiřování obchodní sítě. Ve středu 4. prosince 2019 otevřela další pobočku, tentokrát v Libereckém kraji v České Lípě. Zájemci o produkty a služby Equa bank ji najdou na adrese Berkova 107/2. Klienti mohou navštívit již 59 obchodních míst Equa bank po celé České republice, přičemž jejich dostupnost mají z kteréhokoliv místa v ČR do 30 minut běžnou dopravou
2. 12. 2019

Jednoduché investování od Equa bank nyní bez vstupního poplatku

Od dnešního dne až do 31. prosince 2019 odpouští Equa bank u investování vstupní poplatky. Stávající i noví klienti tak mohou ušetřit i několik stovek korun dle výše investice.
29. 11. 2019

Equa bank zprovoznila vlastní síť bankomatů s možností vkladu

Equa bank spustila prvních 14 bankomatů s možností vkladu. Další bankomaty plánuje zprovoznit v následujících dnech. Celkem bude mít letos Equa bank 16 bankomatů. Všechny umožňují kromě výběru také vklady hotovosti. Jako jediná banka na českém trhu umí Equa bank pro své klienty prostřednictvím těchto bankomatů vložení hotovosti nejen v českých korunách, ale i v eurech nebo v dolarech přímo na cizoměnové účty.
25. 11. 2019

Třetina Čechů stráví zimní dovolenou na lyžích

NADCHÁZEJÍCÍ ZIMNÍ SEZÓNA MÍRNĚ PODRAŽÍ

Češi milují lyžování. Třetina z nich letos plánuje vyrazit na zimní dovolenou na hory v Česku, na Slovensku nebo v některé z dalších evropských zemích. Za nadcházející zimní dovolenou utratí čtyřčlenná rodina v průměru 25.600 korun, přičemž 4 z 10 Čechů odhadují, že je dovolená bude stát víc než loni. Vyplývá to z výzkumu agentury IPSOS Instant Research a cenového monitoringu portálu Dovolena.cz pro Equa bank.

 

20. 11. 2019

Equa bank’s double-digit growth continues, and it plans more innovations

Since entering the Czech banking market eight years ago Equa bank has reported growth in all of its business areas. Equa bank has become the leader in client-friendly banking and is a long-standing leader in new client acquisition in the Czech banking industry. The number of Equa bank clients continues to grow at a double-digit rate and reached 415,000 at the beginning of November. Equa bank will offer a range of innovations to existing and potential clients in 2020.

4. 11. 2019

Equa bank continues its rapid growth. Profit after tax reached EUR 13.8m over the past three quarters; an increase of 36 % over last year.

The number of mobile banking users has also seen exceptional growth with a 50% increase year-on-year.

Equa bank continued its double-digit growth in Q3 2019. In the first nine months of the year, the bank has increased its profit year-on-year by 36 % to EUR 13.8 m.  Consolidated profit grew year-on-year by 25 % to EUR 12.6 m.  The balance sheet now exceeds EUR 2.4 bn, deposits grew by 14 % to EUR 2.0 bn, and receivables grew by 16 % to EUR 1.7 bn. The number of customers grew year-on-year by 16 % to 410k. Mobile banking has become very popular, and the number of users grew by 50 %. Thus, this digital channel has already been used by every second customer. 

18. 10. 2019

Nová pobočka Equa bank byla otevřena v Příbrami

Equa bank pokračuje v rozšiřování obchodní sítě. Tento týden otevřela další novou pobočku, tentokrát v Příbrami,  na adrese Střelecká 28. Klienti mohou navštívit již 58 obchodních míst Equa bank po celé České republice, přičemž jejich dostupnost mají z kteréhokoliv místa v ČR do 30 minut běžnou dopravou. 
9. 10. 2019

Třetina domácností nevystačí se svým příjmem, musí si půjčovat nebo sahat do rezerv

Každá třetí domácnost má problém vyjít s měsíčním příjmem. Často si musí půjčovat nebo sahat do rezerv, aby uhradily i pravidelné výdaje. Největší položku přitom ve výdajích domácnosti tvoří bydlení a jídlo. Na bydlení padne průměrně 28 % příjmů a na jídlo je to jenom o jedno procento méně. Téměř pětina Čechů přitom nemá žádnou finanční rezervu. Nejhlouběji do kapsy mají rodiny s malými dětmi nebo s příjmem domácnosti do 20 tisíc korun. Vyplynulo to z výzkumu realizovaného společností Kantar pro Equa bank.