Press release and News

Logo download
logo in PNG
logo in PDF
use of the logo of Equa bank - rules

Press contact
Markéta Dvořáčková 
Head of PR & Internal Communications 
​marketa.dvorackova@equabank.cz

30. 3. 2020

Equa bank podporuje podnikatele: poskytne úvěry se zárukou z programu COVID II a umožňuje odklad splátek

Equa bank se připojila k programu COVID II, který připravuje Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO). V rámci tohoto programu bude Equa bank poskytovat úvěry pro podnikatele se zárukou od ČMZRB. Podnikatele, kteří jsou ohroženi epidemií koronaviru, podporuje i možností odkladu splátek firemních úvěrů až o pět měsíců.

27. 3. 2020

Equa bank umožní odklad splátek lidem postiženým dopady epidemie až o pět měsíců

Equa bank nově nabízí možnost odkladu splátek až o pět měsíců, a to jak u hypoték, tak u spotřebitelských úvěrů. Reaguje tak na potřeby svých klientů, které postihly dopady koronavirové epidemie. 
17. 3. 2020

Equa bank: v současné tíživé situaci o svých finančních problémech otevřeně komunikujte

7 doporučení jak přistupovat k financím

Equa bank si uvědomuje, že pro řadu z nás je současná situace zaviněná epidemií koronaviru nejen složitá, ale i stresová. K tomu se může přidat i starost o rodinné finance. Equa bank proto připravila 7 jednoduchých doporučení, jak přistupovat ke svým financím v současné krizové situaci.

 

3. 3. 2020

Equa bank pokračuje s digitalizací bankovnictví. Nově lze založit běžný účet zcela online

Běžný účet od Equa bank, který patří dlouhodobě mezi nejlepší účty na českém trhu, lze nově založit zcela online, z pohodlí domova, během pár minut. K ověření identity klienta stačí vyfotit a nahrát dva doklady totožnosti a následně poslat potvrzující platbu ve výši 1 Kč z účtu v jiné bance. Celý proces přitom trvá jen několik minut, je plně digitální a lze ho provést kdykoliv a odkudkoliv na světě. 
25. 2. 2020

SEPA platby v mobilní aplikaci Equa bank

Equa bank přichází s další novinkou ve své mobilní aplikaci. Nově mohou klienti jejím prostřednictvím provádět SEPA platby.
20. 2. 2020

Equa bank: bezpečnější platby na internetu a jednodušší přihlašování do internetového bankovnictví

Equa bank nabízí od 20. února klientům nové a jednodušší bezpečné přihlašování do internetového bankovnictví pomocí notifikací v mobilní aplikaci. Současně zavádí ochranu online plateb kartou prostřednictvím chytrého ověření. Jedná se o nový standard zabezpečení, který využívá technologii Mastercard Identity Check.
18. 2. 2020

Equa bank má nové reklamní spoty

Režisérkou nových reklam je opět Alice Nellis

Equa bank představila novou reklamní kampaň, která odstartovala v televizi a online 17. února. Pokračuje v kreativním konceptu, který prolíná realitu s pohádkami. Slogan „S Equa bank je vše pohádkově snadné“ zdůrazňuje výhody produktů banky - jednoduchost, transparentnost a cenovou výhodnost. Tváří banky zůstává Roman Vojtek a režie se opět ujala Alice Nellis.
Nová reklamní kampaň Equa bank, která odstartovala 17. února, opět pracuje s pohádkovou tématikou. Tvář banky - Roman Vojtek – se v nové kampani přesunul z prostředí pobočky blíže ke klientům, kteří si tentokrát ve spotech i zahrají. Setká se s nimi ve fitness centru, zaběhá si v parku, nebo pomůže svému sousedovi vyřešit palčivý problém. 

7. 2. 2020

Equa bank zvyšuje sazby na Spořicím účtu HIT na 1,6 % p.a.

S platností od 12. února zvýší Equa bank úrokovou sazbu na Spořicím účtu HIT. Nově bude úročen až 1,6 % p. a. v pásmu do 300 tisíc korun. Toto další zvýšení úročení na Spořicím účtu HIT, který patří k dlouhodobě k nejvýhodnějším na trhu, jej posouvá  na špičku mezi spořicími účty na českém trhu.
6. 2. 2020

Sv. Valentýna se letos chystá slavit jen čtvrtina Čechů

Přesto jsou Češi romantici, drtivá většina věří na lásku na první pohled a na lásku na celý život

Svátek sv. Valentýna v ČR stále nezdomácněl. Letos se ho chystá slavit jen čtvrtina Čechů. Další čtvrtina zatím neví a polovina Čechů oslavy svátku zamilovaných  vynechá. Slavit budou Češi nejčastěji v restauraci nebo doma v soukromí. Za dárek plánují utratit  v průměru 630 korun, muži se chystají kupovat drahým polovičkám květiny, ženy naopak své muže podarují sladkostmi. Vyplynulo to z tradičního valentýnského výzkumu Equa bank. 
 

5. 2. 2020

Equa bank zavádí neomezené výběry zdarma ze všech bankomatů po celém světě

Od 20. února mohou všichni klienti Equa bank vybírat zdarma a neomezeně ze všech bankomatů po celém světě. Klienti osobního bankovnictví tak ušetří 9 korun za každý zahraniční výběr, klienti firemního bankovnictví 99 korun za výběr. Běžný účet od Equa bank dlouhodobě patří mezi nejvýhodnější účty na českém trhu, většina služeb je zdarma, bez podmínek a bez omezení.