K běžnému účtu platební karta s výhodami

Doporučujeme
StandardPremiumPremium Plus
Typ kartyZákladní
Debit Mastercard
Základní
Debit Mastercard Gold
(pouze od 18 let)
Základní
Debit Mastercard Gold
(pouze od 18 let)
Výběry z bankomatů doma i v zahraničíZdarmaZdarmaZdarma
Pravidelné investování bez vstupního poplatkuNeAno*Ano*
Pojištění karty a osobních věcíDo výše 35 000 KčDo výše 50 000 Kč
Celoroční cestovní pojištěníCelá rodina,
po Evropě a kdykoliv
Celá rodina,
po celém světě a kdykoliv
Bonusové programy
Mastercard Premium®, 
​​​​​​​Sphere
Mastercard Premium®, 
​​​​​​​Sphere
Vedení karty0 Kč99 Kč / měs.149 Kč / měs.
Otevřít účet
Otevřít účet
Otevřít účet

Pokud jste naším klientem podívejte se na návod jak vyměnit kartuinternetovém bankovnictví.

*Se Zlatou kartou můžete výhodně pravidelně investovat bez vstupního poplatku, a to už od výše 100 Kč měsíčně. Vybírat můžete ze široké nabídky investičních fondů od několika renomovaných světových správců. Investice sjednáte snadno svém internetovém bankovnictví nebo na vybraných pobočkách banky.

Mějte na paměti, že investice je výsledkem osobního rozhodnutí investora po předchozím zvážení vlastní finanční situace, vztahu k riziku a účelu investice. S investičními nástroji jsou spojena různá investiční rizika, přičemž hodnota investice může kolísat a není zaručena návratnost původní investované částky. Minulá ani očekávaná výkonnost investičních nástrojů nezaručuje skutečnou výkonnost budoucí. Podmínky zvýhodnění u pravidelného nákupu investic naleznete v Sazebníku.

 • Rychlé a bezpečné nakupování kdykoliv a kdekoliv

  Bezkontaktní kartou Debit Mastercard můžete platit v obchodech, na internetu i v zahraničí. Navíc u plateb do 500 Kč nemusíte zadávat PIN. Přečtěte si více o platbách na internetu a nastavení E-PINU. 

  Bezkontaktní platbu využijete v takto označených obchodech:

  Symboly bezkontaktní platby kartou

  V ostatních obchodech můžete platit kartou běžným způsobem – vložením karty do terminálu. Limity pro platby kartou si zdarma změníte ve svém internetovém nebo mobilním bankovnictví.

  TIP: Kartu můžete přidat i k běžnému účtu v eurech nebo amerických dolarech. Peníze pro výběry a platby kartou se automaticky čerpají z běžného účtu v téže měně. Měny se tak nepřevádějí směnným kurzem a díky tomu ušetříte.

 • Aktivace karty přímo z mobilní aplikace Equa bank

  Platební kartu si jednoduše aktivujete nově také v naší mobilní aplikaci Equa bank. V záložce svého profilu na spodní liště si najdete sekci "Karta", kde stačí jen kliknout na "Aktivovat kartu". Samozřejmě si kartu můžete i nadále aktivovat ve svém internetovém bankovnictví.


  TIP: Věděli jste, že nově můžete platit s kartou v kamenných obchodech ihned po založení běžného účtu? Nečekejte, až vám přijde karta do schránky a začněte nakupovat v obchodech až do výše denního limitu 50 000 Kč.

 • Platby mobilem s Apple Pay a Google Pay

  Žádnou z karet s sebou ani fyzicky nemusíte nosit. Stačí, když si ji nahrajete do svého mobilního telefonu a pomocí Peněženka Google nebo Apple Pay s ní zaplatíte u všech bezkontaktních terminálů.


  TIP: Aktivní kartu si nově můžete nahrát přímo z naší mobilní aplikace Equa bank a nemusíte přepisovat údaje do Wallet nebo Google Pay.

 • Pojištění ke kartě Premium

  Spolehlivé pojištění, které ochrání vaši rodinu i peníze.

  Společně se svou Zlatou kartou získáte mimo jiné základní Pojištění karty a osobních věcí a Celoroční cestovní pojištění Rodina Evropa pro vás a celou vaši rodinu.

  Pojištění karty a osobních věcí - Základní

  • Pojištění karty a osobních věcí pokryje náklady vzniklé zneužitím vaší platební karty nebo ztrátou/odcizením vašich osobních věcí, a umožní vám si znovu tyto věci pořídit. V obou případech vždy až do výše 35 000 Kč.

  Celoroční cestovní pojištění balíček Rodina Evropa pro vás i celou vaši rodinu

  • Již nemusíte přemýšlet o sjednání cestovního pojištění před každou svou cestou do zahraničí. S Celoročním cestovním pojištěním, které je součástí Zlaté karty Premium, můžete vycestovat do celé Evropy (s územní platností i  Egypta, Maroka, Turecka a Tuniska) se svou rodinou, kdykoliv až na 90 dní.
 • Pojištění ke kartě Premium Plus

  Komplexní pojištění, které vás vždy ochrání.

  Se Zlatou kartou Premium Plus automaticky získáte Pojištění karty a osobních věcí a Celoroční cestovní pojištění Rodina Svět pro vás a celou vaši rodinu.

  Pojištění karty a osobních věcí - Komplexní

  • Pojištění karty a osobních věcí vám až do výše 50 000 Kč pokryje náklady vzniklé zneužitím vaší platební karty, mobilního či internetového bankovnictví a dalších kybernetických hrozeb. 
  • Zároveň vám umožní znovu si pořídit ztracené nebo odcizené osobní věci včetně odcizeného telefonu, tabletu, notebooku, fotoaparátu nebo hudebního přehrávače. To vše až do výše 50 000 Kč.
  • Součástí jsou také asistenční služby (např. právní asistence a asistence při poškození pověsti na internetu) nebo pojištění obnovy dat z poškozených zařízení. 

  Celoroční cestovní pojištění balíček Rodina Svět pro vás i celou vaši rodinu​​​​​​​

  • S kartou Premium Plus můžete díky Celoročnímu cestovnímu pojištění vycestovat kamkoliv s celou svou rodinou až na 90 dní. Evropa, USA i další kontinenty? Žádný problém, ať budete kdekoliv, můžete být v klidu.
 • Využívejte exkluzivních nabídek v České republice i v zahraničí.

  Ke své Zlaté kartě Premium nebo Premium Plus získejte zdarma spoustu jedinečných výhod. Využijete je při nakupování, cestování a každodenních záležitostech.

  Vaše Zlatá karta od Mastercard vám kromě pohodlného placení nabízí mnohem víc:

  • Atraktivní nabídky u vybraných partnerů a obchodů
  • Online lékařskou poradnu nebo objednání k lékaři s aplikací uLékaře.cz
  • Pohodlí Mastercard letištních salonků v Praze a Bratislavě a SKY Lounge ve Vídni
  • Asistenční služba 24/7
  • Jedinečný program Mastercard Priceless® Cities, ve kterém si se svou kartou můžete vybrat mnoho skvělých výhod a slev v nejnavštěvovanějších městech světa

  S kartou Mastercard bez obav díky Nonstop Alarm centru:

  • Na čísle 242 452 600 jsou vám k dispozici vyškolení asistenti, kteří vám pomohou vyřešit vše od zajištění donášky květin, informací o restauracích, technické pohotovostní služby, informací o rizicích spojených s cestou do zahraničí až po zajištění opravy vašeho vozu.
 • Věrnostní program Sphere

  Díky zlaté kartě s programem Sphere získáváte slevu v okamžiku nákupu. Žádné věrnostní body.

  Naše zlatá karta je již součástí programu Sphere, díky kterému můžete využívat výhody a slevy v rozsahu 5 – 30 % na více než 10 000 obchodních místech v České a Slovenské republice. 

  V programu Sphere jsou i některé partnerské e-shopy. Při nákupu na internetu stačí zadat číslo pod čárovým kódem umístěným na zadní straně vaší karty.

Stojí za to vědět...

Výběry doma i ve světě zdarma

Nejoblíbenější účet v ČR má Equa bank

Rádi vám poradíme

Vybírejte ze všech bankomatů všech bank doma i ve světě. Vyberte si z naší nabídky platebních karet

Ohodnotili nás zákazníci i experti: Zlatá koruna, Bankovní index, Finparáda.

Přečtěte si odpovědi na časté dotazy
nebo nás kontaktujte.

Kontaktujte mě

Zavřít

Údaje použijeme pouze k Vašemu oslovení.
Memorandum pro zpracování osobních údajů.